Gates Foundation a partneri vyzývajú na boj proti detskej obrne

Pri príležitosti tohtoročného dňa boja proti detskej obrne (24. októbra 2011) vyzývajú Bill & Melinda Gates Foundation a celosvetové spoločenstvo partnerov na väčšie prísľuby a zodpovednosť svetových lídrov pokiaľ ide o zlikvidovanie detskej obrny a podporovateľov na celom svete aby pridali svoje hlasy k boju.

„Máme mimoriadnu príležitosť zlikvidovať detskú obrnu, ale potrebujeme väčšiu angažovanosť, vedenie a financovanie“, povedal Bill Gates, spolupredseda Gates Foundation. „Pracujeme s mimoriadnymi partnermi ako sú Rotary, FC Barcelona a Global Poverty Project, aby sme pomohli zachovať boj proti detskej obrne ako prioritu“. Pred dvoma desaťročiami detská obrna zabila alebo paralyzovala na celom svete 350.000 detí ročne. Odvtedy vakcíny zachraňujúce život výrazne znížili šírenie detskej obrny. Sú jednými z najlepších dlhodobých investícií na zabránenie šírenia ochorení a dávajú deťom zdravý štart do života.

Dnes je svet na 99 percent bez tohto ochorenia. Ale nedávne epidémie v Číne a Čade, ako aj trvalé problémy v Nigérii a Pakistane nám pripomínajú, že ak sa kdekoľvek nachádza detská obrna, kdekoľvek existuje riziko jej výskytu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: