V Indii protestujú rodičia pred nemocnicou po náhlom úmrtí 12 novorodencov

Najmenej 12 novorodencov zomrelo od utorka v štátnej nemocnici v Kalkate, čo vyvolalo protest rozhnevaných rodičov, ktorí lekárov obviňujú z nedbanlivosti.

O úmrtí bábätiek v Nemocnici dr. Bidhána Čandru Roja, ktorá je najväčšou detskou nemocnicou v regióne, informovala dnes indická televízna stanica NDTV. Členovia rodín, ktoré takto stratili deti, zablokovali cestu pred nemocnicou a demonštrovali heslá proti vedeniu zdravotníckeho zariadenia.

"Starostlivosť bola nedostačujúca a zlá, inak by môj syn prežil," povedal jeden z nahnevaných rodičov pre televíziu NDTV s tým, že ho z nemocnice vyviedla ochranka. Riaditeľ nemocnice odmietol obvinenia zo zlej starostlivosti. Povedal, že väčšina detí zomrela, pretože ich do nemocnice priviezli v zlom zdravotnom stave.

Ako podotkla agentúra DPA, v tej iste nemocnici zomrelo v júni 21 novorodencov. Úrady nariadili vyšetrovanie udalosti, no nedbanlivosť sa vyšetrovaním nepotvrdila. Nemocnica však nesplnila odporučenie zdravotníckej komisie, aby zakúpili prístroje ako CT tomograf alebo banku na skladovanie krvi.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: