Vo FN Trenčín hrozí zatvorenie pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia

Zo 144 lekárov (viac ako 61 percent), ktorí podali koncom septembra výpovede vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne, ich do dnešného dňa stiahlo 14. TASR o tom informovala námestníčka riaditeľa FN v Trenčíne Terézia Drobná.

"Ak by odišlo 130 lekárov, v nemocnici by sa poskytovala len akútna zdravotná starostlivosť, niektoré oddelenia by museli byť pravdepodobne celkom uzavreté. Pacienti by sa presúvali do iných nemocníc, prípadne by sa to riešilo v rámci tých oddelení, ktoré by zostali v prevádzke," povedala Drobná.

Ako dodala, podľa informácií vedenia nemocnice zostávajú odborní a obvodní lekári, odsúvali by sa však plánované lekárske výkony. Najväčšie problémy by to spôsobilo pôrodníckemu a novorodeneckému oddeleniu, ktoré by podľa nej museli úplne uzavrieť.

"Zatiaľ je to všetko v teoretickej rovine, no musíme byť pripravení aj na to, keby sa to dostalo do praktickej roviny," zdôraznila Drobná s tým, že je možné, že okrem doteraz evidovaných výpovedí pribudnú aj ďalšie. Či a koľko ich bude, vedenie nemocnice zatiaľ nevie, pretože lekári ich podávajú prostredníctvom odborovej organizácie.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: