Trápi Vás inkontinencia? – tretí diel: Inkontinenčné pomôcky

Trápi Vás inkontinencia? – tretí diel: Inkontinenčné pomôcky
Zdroj: bigstockphoto.com

V prvom dieli seriálu o inkontinencii (Typy inkontinencie) ste sa dozvedeli, aké typy inkontinencie existujú. Druhý diel (Možnosti liečby inkontinencie) Vás zoznámil s možnosťami liečby. V dnešnom treťom dieli sa dozviete, aké typy inkontinenčných pomôcok sú k dispozícii.

Voľba vhodnej inkontinenčnej pomôcky je veľmi dôležitým krokom pre pocit bezpečia a pohodlia behom nosenia, a zároveň pre ochranu Vašej pokožky.

Všeobecne existuje niekoľko kritérií, podľa ktorých je možné posudzovať vhodnosť výrobku, ako napr.:

  1. Podľa absorpčnej kapacity – pre ľahký, stredný a ťažký stupeň inkontinencie.
  2. Podľa kategórie výrobku – inkontinenčné vložky, absorpčná spodná bielizeň, plienkové nohavičky pre dospelých, vkladacie plienky pre dospelých.
  3. Podľa pohlavia užívateľa – pre ženy, mužov, deti.

Trápi Vás inkontinencia? Inkontinenčné pomôcky TENA sú:

  • vhodné pre mužov, ženy i deti
  • vhodné na denné i nočné používanie
  • 100% priedušné
  • pre mobilných i nemobilných (vyžadujúcich asistenciu) užívateľov
  • anatomicky tvarované
  • pomôcky s rýchlou a dokonalou absorpciou
  • vybavené systémom kontroly zápachu

Inkontinenčné vložky

Inkontinenčné vložky sú vhodné na používanie hlavne pri ľahkom až strednom stupni inkontinencie.

Existujú inkontinenčné vložky pre ženy a inkontinenčné vložky pre mužov, ktoré sa odlišujú tvarom prispôsobeným ženskej či mužskej anatómii.

Inkontinenčné vložky pre ženy TENA Lady zahŕňajú ultra tenké inkontinenčné vložky, ktoré sú veľmi diskrétne a vhodné pre únik pár kvapiek moču, ale aj vložky na väčší únik moču určené pre stredne ťažkú inkontinenciu.

Na rozdiel od menštruačných vložiek sú tieto vložky vyrobené tak, že absorbovaný moč pohltia a zmenia na gél, zároveň majú systém kontroly zápachu, ktorý zaisťuje, že ani po dlhšej dobe moč nezačne byť cítiť. Tak isto pri inkontinenčných vložkách pre mužov TENA Men je v ponuke niekoľko typov vložiek s rôznou absorpčnou kapacitou.

Absorpčná spodná bielizeň a plienkové nohavičky pre dospelých

Absorpčná spodná bielizeň a plienkové nohavičky TENA sú vzhľadom k vyššej absorpčnej kapacite určené pre užívateľov trpiacich stredným až veľmi ťažkým únikom moču, vhodné sú i pre pacientov trpiacich fekálnou inkontinenciou (únik stolice). Ich výber určuje mobilita alebo naopak imobilita užívateľa, prípadne potrebná asistencia pri nasadzovaní pomôcky. 

Plienky pre dospelých

Plienky pre dospelých sú taktiež vhodné pre stredný až ťažký stupeň inkontinencie. Sú anatomicky tvarované a je vhodné ich používať spolu so špeciálnymi fixačnými nohavičkami, ktoré je možné bežne prať.

Doplnkový sortiment

Doplnkový sortiment zahŕňa fixačné nohavičky (vhodné pre fixáciu plienok pre dospelých), ochranné podložky na lôžka a podbradníky.

Starostlivosť o pokožku

Okrem prostriedkov na ochranu pri inkontinencii existujú na trhu tiež TENA produkty so zameraním na starostlivosť o pokožku, napr.zinková masť (masť s antiseptickými účinkami vhodná i pre veľmi citlivú pleť), ochranná vazelína, sprchové gély a mydlá a hygienické pomôcky, napr. inkontinenčné podložky, obrúsky, navlhčené obrúsky či špongie na umývanie.

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: