Stolička pod ministrom Uhliarikom sa vraj trasie, sám sa odísť nechystá

Stolička pod ministrom Uhliarikom sa vraj trasie, sám sa odísť nechystá
Zdroj: bigstockphoto.com

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) dnes dementoval kuloárne informácie, že pokiaľ sa mu nepodarí doriešiť krízovú situáciu s lekármi, príde o svoju funkciu. Existenciu takéhoto ultimáta dnes pred novinármi poprel, zároveň potvrdil, že sám sa odstúpiť nechystá.

"Táto stolička je veľmi volatilná, táto stolička sa môže triasť aj pod nasledujúcimi ministrami," reagoval na otázku TASR, či má informácie, že jeho stolička sa trasie. Informácie o Uhliarikovom zotrvaní vo funkcii poprelo aj KDH. "Medializovaná informácia o rozhovore medzi prezidentom Ivanom Gašparovičom a ministrom Uhliarikom o jeho prípadnom zotrvaní vo funkcii sa nezakladá na pravde. Táto otázka vôbec nebola predmetom ich stretnutia. Rokovanie sa týkalo predovšetkým pripravovanej transformácie nemocníc," uviedol hovorca KDH Matej Kováč.

Dodal, že pokiaľ ide o výpovede lekárov, ministerstvo zdravotníctva bude aj naďalej pokračovať v rokovaniach s Lekárskym odborovým zväzom a minister bude robiť všetko pre to, aby lekári stiahli svoje výpovede. Viaceré, od seba nezávislé zdroje dnes TASR potvrdili, že pokiaľ sa ministrovi nepodarí dospieť k dohode s lekármi, ktorí hrozia hromadnými výpoveďami, bude musieť funkciu ministra opustiť. Ivan Uhliarik svoju funkciu zastáva od júla minulého roku, keď prezident SR vymenoval vládu Ivety Radičovej.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: