LOZ Žilina má indície o pokuse preplatiť anestéziológov v žilinskej FNsP

Lekárske odborové združenie (LOZ) v Žiline má indície, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chcelo preplatiť anestéziológov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Na margo dnešného rokovania riaditeľstva žilinskej FNsP s lekármi Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) FNsP to pre TASR uviedol predseda LOZ Žilina Peter Blaško.

Rokovanie, na ktorom sa Blaško osobne nezúčastnil, trvalo podľa jeho slov približne 10 minút. „Ľudovo povedané draft na anestéziológov im nevyšiel. Primár sa vyjadril v tom zmysle, že ak je toto riešenie problematiky zdravotníctva cez jednu nekompetentnú osobu, ktorá si vymýšľa, ako sa chce stretávať a za celý čas krízy sa minister stretne tri razy, prichádza zo zvláštnym memorandom. Ak by to takto malo fungovať, tak sme ochotní z nemocníc odísť a prihlásiť sa na úrade práce,“ povedal Blaško.

Predseda LOZ dnes zverejnil informáciu o rokovaní anestéziológov s vedením FNsP na sociálnej sieti. „Naši jednoznačne pochopili, že v jednote je sila a nedali nám, ostatným lekárom ranu od chrbta. Aj keď tu treba jasne povedať (bez urážky k ostatným lekárskym oborom), že anestéziológovia sú v tejto akcii určite najväčší páni. Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým kolegom anestéziológom za absolútne kolegiálny a fantastický prístup. Chcem aj poďakovať za doterajšie férové rokovanie s riaditeľstvom FNsP ZA (menovite riaditeľovi Ing. Mgr. J. Hamajovi a aj námestníkovi MUDr. J. Kováčikovi), vzhľadom na to, v akom duchu sa konajú naše stretnutia. Čo je zrejme tiež 'výnimka' v rámci ostatných nemocníc po Slovensku,“ napísal Blaško.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: