Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku sa pripravuje na pomoc okoliu

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP v Ružomberku prijíma všetky nevyhnutné opatrenia, aby dokázala predovšetkým v akútnych prípadoch účinne pomáhať okolitým nemocniciam, ktorých riadnu prevádzku môžu vážne ochromiť hromadné výpovede lekárov.

„Preobjednávame plánované výkony, čím si rozväzujeme ruky, aby sme vedeli poskytnúť neodkladnú zdravotnú starostlivosť v chirurgických a interných odboroch najmä pacientom z horného Liptova. Predpokladám, že susedný oravský región sa bude primárne orientovať na Univerzitnú nemocnicu v Martine,“ informoval dnes TASR riaditeľ ÚVN Igor Čombor.

Zároveň predpokladá, že spádová oblasť sa v niektorých odboroch môže ešte výrazne rozšíriť. „Ak na východe prestanú fungovať neurochirurgické kliniky, počítam s tým, že k nám budú zvážať prípady až od Košíc, lebo sme prví na rane. Ťažko v tejto chvíli povedať, či bude fungovať neurochirurgia v Banskej Bystrici. Podobná situácia nás pravdepodobne čaká aj v traumatológii, ktorú máme personálne v dobrej kondícii,“ pokračoval riaditeľ ÚVN.

Spresnil, že zo štandardného počtu 248 lekárov, ktorých by ÚVN mala mať k dispozícii, môže pre podané hromadné výpovede chýbať v najbližšej budúcnosti približne 40 lekárov. „Naše stavy tak musíme operatívne posilniť lekármi z poľnej nemocnice a ďalších našich vysunutých pracovísk,“ dodal generálmajor Čombor.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: