Niektorí lekári výpovede nesťahujú, inde sa situácia zlepšuje

Dodatky podpísalo 62 lekárov Rooseveltovej nemocnice, dvaja v detskej

V banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta podpísalo dodatky k pracovnej zmluve len 62 lekárov z celkového počtu, uviedol TASR riaditeľ Rooseveltovej nemocnice Michal Bucek. "Minimálny počet lekárov stiahlo súčasne výpoveď, cca desať," skonštatoval. Pomerne veľa lekárov sa pritom podľa jeho ďalších slov nevyjadrilo a nechali si čas na rozmyslenie. Ako Bucek uviedol TASR 23. novembra, k uvedenému dňu bolo vo výpovedi 176 lekárov tejto nemocnice. V Rooseveltovej nemocnici pritom pracuje 342 lekárov. V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici podpísali dodatok dvaja lekári a súčasne aj stiahli výpovede, uviedol riaditeľ nemocnice Ján Nosko. Ako pokračoval, so všetkými lekármi sa nedalo rokovať, keďže niektorí mali dovolenky. Ďalší si zas podobne, ako lekári Rooseveltovej nemocnice, nechali čas na rozmyslenie. Nosko TASR 23. novembra informoval, že v detskej nemocnici evidujú 44 výpovedí, pracuje tu celkom 86 lekárov. Minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik prikázal riaditeľom nemocníc zvýšiť plat všetkých lekárov v budúcom roku v priemere o 300 eur. Príkaz šéfa rezortu začalo ministerstvo zdravotníctva od 27. novembra posielať do všetkých nemocníc, ktorých je zriaďovateľom, na základe memoranda podpísaného premiérkou Ivetou Radičovou. Zároveň minister vydal príkaz, aby v pondelok 28. novembra v dopoludňajších hodinách riaditelia nemocníc dali každému lekárovi dodatok k pracovnej zmluve, ktorý im zvýšenie platov garantuje.

Nitrianski lekári dodatky k zmluve nepodpísali, na výpovedi trvá 57 lekárov

Ani jeden z lekárov, ktorí podali výpovede vo Fakultnej nemocnici v Nitre, dnes nepodpísal dodatok k pracovnej zmluve o zvýšení platu o 300 eur. Podľa námestníka riaditeľa nemocnice Petra Mondeka nemocnica naďalej eviduje 57 výpovedí lekárov. Informácie o počte výpovedí sa rozchádzajú. Šéf lekárskych odborov v Nitre Peter Visolajský pôvodne informoval o 66 výpovediach, neskôr ich počet zredukoval o dve na 64. Vedenie nemocnice minulý týždeň informovalo o 60 výpovediach lekárov. "Aktuálny stav je 57 výpovedí. Celkovo pracuje v nitrianskej nemocnici 235 lekárov," tvrdí Mondek. Podľa jeho informácie z lekárov, ktorí nie sú vo výpovednej lehote, podpísalo dodatky k zmluvám vyše 50 percent. Približne 50 lekárov z tých, ktorí nie sú vo výpovednej lehote, dodatky nepodpísalo. Podľa Mondeka je v súčasnosti ešte predčasné hovoriť o tom, ako sa bude vyvíjať situácia v nemocnici po 1. decembri. "Nevieme čo bude, situácia sa mení každú chvíľu. Určite však urobíme všetko, aby sme dokázali zabezpečiť akútnu zdravotnú starostlivosť." Ak sa lekári nedohodnú s ministrom, bude musieť vedenie nitrianskej nemocnice zrušiť plánované operácie. Pacienti sa o prípadnom zrušení naplánovanej operácie dozvedia najneskôr v stredu 30. novembra. "Zhruba dva týždne už neobjednávame nové operácie. Tie objednané sme zatiaľ nerušili. Ak budeme musieť, oznámime pacientom, že sa ich operácia presúva na neurčito, kým sa tá situácia v zdravotníctve nedostane do normálu," konštatoval Mondek. Podľa jeho slov problém spôsobujú nemocnici najmä výpovede anesteziológov. "Chirurgické odbory, ako sú gynekológia, neurochirurgia, cievna chirurgia, sú funkčné, lekári zostávajú. Ak by fungovalo anesteziologicko-resuscitačné oddelenie, mohli by bez problémov operovať." Ohrozený nie je ani chod psychiatrie, infekčného oddelenia či onkológie. Naopak najväčšie problémy bude mať otorinolaryngológia, urológia, plastická chirurgia, neurológia, detské oddelenie a klinika anesteziológie.

Univerzitná nemocnica v Prešove pozastavila plánované hospitalizácie a výkony

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach pribúdajú lekári, ktorí si rozmysleli svoju výpoveď. "K 70 z minulého týždňa pribudlo ďalších 15. Celkový počet späťvzatí je k dnešnému dňu 85. V platnosti ostáva 153 výpovedí, no lekári z viacerých pracovísk prehodnocujú svoj postoj a ústne dnes deklarovali záujem výpovede stiahnuť," informovala dnes TASR hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová. UNLP aj napriek tomu dnes pristúpila k pozastaveniu plánovaných hospitalizácii a výkonov na viacerých pracoviskách. Platí to do odvolania. „Verím, že sa toto opatrenie stane v krátkom čase minulosťou a že nebude potrebné uplatniť po 1. decembri krízový scenár poskytovania zdravotnej starostlivosti," povedal riaditeľ Tomáš Sieber. UNLP podľa svojej hovorkyne pripravovala cez víkend nové platové dekréty pre všetkých zamestnancov nemocnice, ktoré dnes ráno spolu so späťvzatiami distribuovali členovia manažmentu na jednotlivé pracoviská. „Minulý a tento týždeň sa nám podarilo dohodnúť na stiahnutí výpovedí so všetkými pľúcnymi lekármi a pracovníkmi urologického oddelenia, ktorí ostávajú v pracovnom pomere en bloc. Časť lekárov stiahla výpovede na ďalších chirurgických pracoviskách – na klinike úrazovej chirurgie, klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva, II. chirurgickej klinike a oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a máme prísľub, že viaceré pracoviská zajtra (29.11.) stiahnu výpovede hromadne," povedal riaditeľ UNLP Tomáš Sieber. Dnes ponúkol svojim lekárom paušálne zvýšenie miezd o 300 eur. Súčasťou krízového plánu UNLP je spájanie totožných pracovísk, presúvanie pracovníkov medzi príbuznými odbormi a hospitalizácia pacientov na iných oddeleniach. Manažment nemocnice sa tiež dohodol s vedením niektorých nemocníc o vykrytí časti anestéziologických a traumatologických služieb. Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku je pripravená v prípade potreby prijať akútnych neurochirurgických pacientov. UNLP zriadila pre svojich pacientov krízovú telefónnu linku, na ktorej dostanú informáciu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti v UNLP. Telefonický kontakt je 0907 922 511. Rovnakú telefonickú linku má aj košická Detská fakultná nemocnica (DFN). Non-stop linka pre rodičov, ktorí sa chcú pýtať na hospitalizácie svojich detí, je 0910 900 561.

Vo FNsP v Žiline nepodpísal podľa LOZ dodatok k zmluve ani jeden lekár

Vo Fakultnej Nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline nepodpísal Memorandum o úprave pomerov v zdravotníctve navrhnuté premiérkou Ivetou Radičovou ani jeden lekár. TASR o tom informoval podpredseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) v žilinskej FNsP Branislav Serva. Vedenie FNsP v Žiline má podľa manažérky pre styk s verejnosťou a médiami Petry Lihanovej niekoľko alternatív riešenia a o konkrétnom postupe rozhodne podľa toho, či Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR prispôsobí opatrenia v nemocniciach alebo vláda SR vyhlási núdzový stav. Podpredseda LOZ v žilinskej nemocnici doplnil, že na výpovediach naďalej trvá 96 lekárov. „Dnes som hovoril s vedením a nedostal som informáciu, ako ide nemocnica situáciu riešiť,“ dodal Serva.

V bratislavskej detskej nemocnici prijal vládnu ponuku jeden lekár

Na vládnu ponuku na podpísanie dodatku k zmluve, ktorý garantuje budúcoročné zvýšenie platu v priemere o 300 eur, reagoval v bratislavskej detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou doteraz jeden lekár. Vo výpovedi tak stále ostáva 108 z 274 lekárov. Najviac ohrozená je podľa hovorkyne zariadenia Dany Kamenickej prevádzka Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, Kliniky detskej chirurgie. Nemocnica má pre výpovede lekárov na december pripravený krízový režim. "Po tomto termíne bude nemocnica poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť s výnimkou kliník a oddelení, ktoré nie sú dotknuté hromadnými výpoveďami lekárov a pobežia aj po tomto termíne v štandardnom režime s výnimkou výkonov v celkovej anestézii," priblížila Kamenická pre TASR. Situácia má byť pod dohľadom krízového štábu. Nemocnica už v súčasnosti neprijíma detských pacientov na plánované operácie na december. Operácie sa odložili aj pacientom čakajúcim na závažnejšie neakútne zákroky do konca mesiaca, u ktorých sa predpokladá dlhšia hospitalizácia alebo hospitalizácia na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny. Vedenie nemocnice zriadilo telefónnu linku 59371 566, kde odborná a laická verejnosť dostane aktuálne informácie o funkčnosti kliník, oddelení a ambulancií a celkovom zabezpečení zdravotnej starostlivosti.

Po odchode lekárov nebude v nemocnici v Poprade fungovať ortopedické oddelenie

V popradskej nemocnici je stále aktívnych 35 výpovedí zo strany lekárov. „Čo bude od 1.12. budeme vedieť v stredu (30.11.) poobede, kedy, ak nestiahnu tie výpovede, budú končiť pracovné pomery týmto lekárom,“ konštatoval riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč. Podľa neoficiálnych informácií sa lekári v Poprade chystajú stiahnuť svoje výpovede. „Sú také informácie, ale skutočnosť je taká, že máme 35 aktívnych výpovedí. Najviac postihnuté sú oddelenia ortopédie a traumatológie,“ uviedol Tekáč. V prípade, že lekári svoje výpovede nestiahnu, od 1. decembra nebude v Poprade fungovať ortopedické oddelenie a traumatologické oddelenie bude v prevádzke len na 50 percent. „Bude v prevádzke 50 percent lôžok a iba jedna ošetrovacia jednotka, doposiaľ boli dve, s jednotkou intenzívnej starostlivosti,“ vysvetľuje Tekáč. Popradským lekárom dnes vedenie nemocnice predložilo dodatky k zmluve s navýšením o 300 eur v zmysle príkazu ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika. „Rokovania prebiehajú intenzívne už dva mesiace, je teraz na nich, ako sa rozhodnú do 30.11.,“ uzavrel Tekáč. V Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch budú schopní zabezpečiť akútnu zdravotnú starostlivosť aj po odchode lekárov, ktorí sa pripojili k hromadným výpovediam. „Aj viac ako akútnu. U nás dáva výpoveď momentálne 17 lekárov, myslím, že nie je predpoklad, že sa rozhodnú inak. S piatimi som ešte nerozprával, sú mimo pracoviska,“ priblížil situáciu riaditeľ ústavu Jozef Poráč. Zdravotnú starostlivosť budú poskytovať v plnom rozsahu s minimálnymi obmedzeniami. Ešte stále plynie výpovedná lehota lekárom v nemocnici v Spišskej Novej Vsi, kde sa situácia oproti minulému týždňu nezmenila. „My sme dnes oboznamovali zamestnancov s memorandom vlády SR, ktoré bolo rozoslané do nemocníc,“ vysvetľuje hovorkyňa Sveta zdravia Veronika Deckerová. Zatiaľ však nedošlo k žiadnej zmene a 15 lekárov chce naďalej odísť zo svojich pozícií. V Spišskej Novej Vsi pracuje takmer 80 lekárov. „My sa s týmito lekármi stále snažíme rokovať, aby svoje výpovede prehodnotili, zatiaľ sa tak nestalo a chcú odísť,“ dodala Deckerová. Aj napriek tomuto faktu budú v Spišskej Novej Vsi schopní poskytovať pacientom akútnu zdravotnú starostlivosť aj po odchode lekárov.

V Skalici výpovede lekári stiahli, v Trnave nie

Poslední zo skupiny 33 lekárov, ktorí dali v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Skalici výpovede, ich dnes stiahli. Nemocnica nabehla podľa vyjadrenia riaditeľa Patrika Fialu na riadny režim. "So sťahovaním začali už koncom minulého týždňa, dnes sme mali pomerne tvrdé rokovania s ostatnými lekármi. Dosť nám pomohlo memorandum vlády. Zrušil som už krízový plán a informoval o tom všetky potrebné inštitúcie," informoval Fiala TASR. Poslednými boli v Skalici lekári z Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, bez nich by nemohlo pracovať a malo byť zatvorené. Začiatkom uplynulého týždňa riaditeľ už vydal nariadenie pre všetky ohrozené oddelenia neprijímať ďalších pacientov a oddialiť iné, ako nevyhnutné zákroky. Podľa riaditeľa nemocnica prijala naspäť všetkých lekárov, žiadny z nich nezostal mimo svojho pôvodného pracovného zaradenia. NsP dokonca ponúkla pomoc trnavskej Fakultnej nemocnici (FN). "Vedenie nemocnice v Trnave nám pred niekoľkými dňami ponúklo prijímanie rodičiek z nášho spádového regiónu, teraz som na oplátku ponúkol pomoc ja im," dodal Fiala. Vo FN v Trnave sa totiž zatiaľ počet podaných výpovedí lekárov nezmenil a nestiahol ju ani jeden lekár. Spred uplynulého týždňa sa ich počet pohybuje na osemdesiatke, zatvorenie hrozí v prvom rade neurologickej klinike, kde sú vo výpovedi okrem primára všetci desiati lekári. Informoval o tom riaditeľ Gabriel Pavelek.

Lekári v Leviciach a Topoľčanoch zatiaľ výpovede nesťahujú

Lekári v nemocniciach Levice a Topoľčany zatiaľ trvajú na svojich výpovediach. Obidve nemocnice riadi nezisková organizácia Nemocnice s poliklinikami, ktorej zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj. Jej riaditeľka Marta Eckhardtová dnes uviedla, že stretnutie vedenia s lekármi by sa malo uskutočniť v utorok 29. novembra. "Až po tomto stretnutí budeme vedieť povedať, ako to bude vyzerať od 1. decembra. Zatiaľ deklarujeme našim pacientom poskytovanie zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu," konštatovala. V nemocnici v Topoľčanoch podalo výpoveď 44 z celkového počtu 77 lekárov. Kritický stav je na oddeleniach anestéziológie a intenzívnej medicíny a na väčšine chirurgických odborov. V Leviciach podalo výpovede 40 lekárov z celkového počtu 77. Najkritickejšie sa javila situácia na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, kde výpovede podali všetci lekári. Primár oddelenia Gabriel Mančík však informoval, že minulý týždeň svoju výpoveď stiahol. Podľa jeho slov bude oddelenie, ktorému hrozil zánik, aj po 1. decembri poskytovať zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu. Zabezpečovať ju budú minimálne štyria atestovaní lekári. "Protestnú akciu sme podporili. Nie je však mojím zámerom vyvolávať medzi pacientkami strach a paniku," uviedol primár. Vo Fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch dnes dostávajú lekári na základe príkazu ministra zdravotníctva dodatky k pracovným zmluvám o zvýšení platu o 300 eur od 1. januára budúceho roka. Výpovede tu podalo 25 lekárov, dodnes 16 z nich svoje výpovede nestiahlo. Podľa riaditeľa nemocnice Mariána Karvaja časť z nich však o stiahnutí výpovede uvažuje. V nemocnici pracuje v súčasnosti zhruba 170 lekárov vrátane tých, ktorí majú operačné úväzky. Riaditeľ je presvedčený, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti v novozámockej nemocnice nie je ohrozené. Výpovede lekárov sa nedotknú ani plánovaných operácií.

V nemocniciach ŽSK trvá na výpovedi 113 lekárov

Krízový stav v poskytovaní zdravotnej starostlivosti na území Žilinského kraja trvá. V nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) stále evidujú 113 výpovedí lekárov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Radka Kulaviaková. Nemocnice ŽSK v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Trstenej a Čadci dostali podľa Kulaviakovej v sobotu večer návrh Memoranda o úprave pomerov v zdravotníctve. „Analyzujeme reálnosť ustanovenia tohto memoranda, najmä čo sa týka úpravy platov, nakoľko to môže spôsobiť najväčšie problémy z pohľadu financovania nemocníc zo strany štátu. Štát je zodpovedný za financovanie zdravotníctva prostredníctvom zdravotných poisťovní,“ dodala Kulaviaková.

Situácia v Detskej fakultnej nemocnici sa mierne zlepšuje

Situácia v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach sa mierne zlepšuje. Povedal to dnes novinárom riaditeľ DFN Peter Krcho. Z 52 výpovedí bolo stiahnutých 14, doteraz na nich trvá 38 lekárov. Krcho si zároveň myslí, že aj lekárov vo výpovediach už situácia prestáva baviť a radi by sa vrátili k svojej práci. "A niekto ich brzdí v tom, aby to urobili." Malým pacientom podľa neho dokáže nemocnica zabezpečiť akútnu zdravotnú starostlivosť aj po 1. decembri. Situácia sa má stabilizovať aj vďaka novým lekárom, ktorých prijali 10. Bez obmedzenia bude fungovať niekoľko oddelení DFN, napr. detská chirurgia či klinika neonatológie. Rizikové zostanú špecializované ambulancie. Tým majú podľa šéfa DFN pomáhať so zabezpečovaním aj sestry. "Budú koordinovať lekárov, aby bol pacient doriešený," vysvetlil. Anestéziológovia majú tento týždeň oznámiť, ako si predstavujú fungovanie detského ARO od decembra. "Predpokladám, že sa budeme vedieť dohodnúť." DFN má podľa Krcha pripravené v tejto súvislosti aj riešenie v zálohe a to v spolupráci s inými nemocnicami. Tento víkend liečila DFN 137 detí, v službe bolo osem lekárov, z toho jeden v príslužbe. Krcho chce, aby bola situácia stabilná a nemocnica mala dostatočný počet lôžok. Do budúcnosti by mala nemocnica zaviesť také režimy, aby boli všetci lekári rovnomerne zaťažovaní. "Toto bude treba vylepšiť," zdôraznil Krcho. DFN v tieto dni ponúka lekárom dodatky k zmluvám, ktoré im zvýšia mzdu.

FNsP v Prešove zatiaľ nezverejnila počty lekárov, ktorí podpísali dodatok k zmluve

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove distribuovalo dnes ráno, podľa príkazu ministra zdravotníctva, Memorandum o úprave pomerov v zdravotníctve, podpísané premiérkou Ivetou Radičovou. TASR to popoludní potvrdia hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková. "Rokujeme s každým lekárom a ponúkame mu podpísať dodatok k zmluve. V závislosti od toho, koľko lekárov akceptuje zvýšenie miezd v priemere o 300 eur a stiahne výpoveď, budeme následne postupovať podľa pokynov ministerstva zdravotníctva o prispôsobovaní konkrétnych opatrení platných pre našu nemocnicu," uviedla hovorkyňa. Počet lekárov, ktorí sa rozhodli podpísať dodatok k zmluve, vedenie nemocnice nezverejnilo. Koziaková dodala, že zatiaľ situáciu vyhodnocujú. Predseda Lekárskeho odborového združenia vo FNsP Michal Polician pre TASR uviedol, že podľa jemu dostupných informácií lekári, ktorí dali hromadné výpovede, dodatky k zmluvám nepodpísali.
"Od kolegov viem, že dodatky nepodpísali aj niektorí lekári, ktorí výpovede vôbec nepodali," doplnil Polician. Podľa hovorkyne vo FNsP v Prešove pracuje približne 330 lekárov, z ktorých k 1. októbru podalo výpoveď 172, neskôr 25 zamestnancov výpovede stiahlo. Nemocnica na svojej webovej stránke zverejnila počty voľných miest na pozíciu lekára.

Lekári v Dolnom Kubíne nestiahnu výpovede a podporujú LOZ pri vyjednávaní s vládou

Všetkých 41 lekárov, ktorí majú podané výpovede z pracovného pomeru v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne, trvá na svojom stanovisku a naďalej plne podporuje legitimitu predstaviteľov Lekárskeho odborového združenia (LOZ) pri vyjednávaní s vládou o ich oprávnených požiadavkách. "Situácia je dlhodobo veľmi zlá. Bohužiaľ, dospela až do takéhoto krízového stavu, keď sa už nedá zvrátiť iným spôsobom, iba takýmto verejným odporom. Rozhodne nie sme žiadni teroristi a nikoho si nechceme brať za rukojemníka, ako nám podsúvajú. Iba slobodne prejavujeme názor, za čo nás chcú pomaly perzekvovať," povedal pre TASR chirurg Andrej Kubašek. Riaditeľ dolnokubínskej nemocnice Jozef Mintál uistil TASR, že je v prvom rade na strane pacientov, no zároveň chápe nespokojnosť lekárov. "Do poslednej možnej chvíle budem pred nimi doslova kľačať na kolenách, aby stiahli výpovede, lebo v opačnom prípade prestaneme byť schopní poskytovať aj akútnu zdravotnú starostlivosť," skonštatoval. Hroziace znefunkčnenie oddelenia akútnej a intenzívnej medicíny bude podľa neho stačiť na úplné ochromenie prevádzky nemocnice. "Ako jediné možné riešenie sa ponúka vyhlásenie núdzového stavu, no nie je to dobré riešenie. S lekármi treba začať seriózne rokovať, chápem ich, že nechcú a nemôžu akceptovať vládny návrh," pokračoval Mintál. "Nejedná sa o medializované, údajne až niekoľkotisícové platy, za ktoré lekárov teraz kde kto odsudzuje. Treba si uvedomiť ozajstnú realitu, že dostali návrh, aby podpísali platové zaradenie v rozpätí od 807 do 1230 eur hrubej mzdy počas celoživotnej praxe. Chápem, že to nemôže nikoho motivovať k prehodnoteniu odmietavého stanoviska," dodal riaditeľ nemocnice v Dolnom Kubíne, ktorá zamestnáva spolu 70 lekárov.

Lekári v trenčianskej a považskobystrickej nemocnici výpovede nesťahujú

Lekári vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne nesúhlasia s vládnym memorandom a nepodpísali dodatky pracovných zmlúv, ktoré im od januára garantujú zvýšenie platov o 300 eur. TASR o tom dnes informoval odborový šéf trenčianskej nemocnice Martin Hlaváčik.

Ako dodal, vedenie FN v Trenčíne dnes na oddeleniach ponúklo lekárom podpísanie dodatkov zmlúv, podľa jeho informácií ich však nikto z lekárov nepodpísal, i keď niektorí o podpise dodatku uvažovali. "Lekári FN Trenčín tak pokračujú v protestnej akcii a výpovede nestiahli," doplnil Hlaváčik. Vedenie FN v Trenčíne zatiaľ žiadne informácie médiám neposkytuje, podľa informácií TASR by tak malo urobiť až po porade, ktorá sa začala o 11. hodine.

Ani v považskobystrickej nemocnici dnes žiadny lekár svoju výpoveď nestiahol. Podľa šéfky lekárskych odborov Renáty Piačkovej stiahli z 31 lekárov výpovede traja. Stalo sa tak už v priebehu predchádzajúcich týždňov. "Nikto z vedenia nedal lekárom podpísať žiadny dodatok, sme nemocnica v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a vládne memorandum sa nás asi netýka. I preto lekári svoje výpovede nestiahli," dodala Piačková. Podobne, ako v trenčianskej Fakultnej nemocnici, ani v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici neposkytujú médiám žiadne informácie, telefóny od rána nedvíhajú na personálnom oddelení, rovnako ako námestník riaditeľa. Riaditeľ nemocnice Peter Rendek má podľa informácie zo sekretariátu dovolenku.

Ako TASR informovala hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Vlasta Henčelová, o situácii v zdravotníctve bude dnes popoludní rokovať vedenie TSK s riaditeľmi nemocníc, ktorí budú informovať o aktuálnom stave ohľadom výpovedí.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: