Soňa Porubská sa ujíma funkcie Country manažérky Sanofi a generálnej riaditeľky spoločnosti Zentiva na Slovensku

Spoločnosť Sanofi dnes oznámila, že RNDr. Soňa Porubská, PhD. b1ola s platnosťou od 1. decembra menovaná na pozíciu Country manažérky spoločnosti Sanofi a generálnej riaditeľky spoločnosti Zentiva na Slovensku.

Soňa Porubská bude pôsobiť v Bratislave a bude zodpovedná za riadenie obchodných aktivít spoločnosti Sanofi a Zentiva na Slovensku. Soňa Porubská má za sebou bohaté skúsenosti v oblasti farmaceutického priemyslu. Pred nástupom do spoločnosti Sanofi pôsobila ako Country manažérka a Market Access manažérka pre strednú a východnú Európu v spoločnosti Sandoz. Svoju kariéru začala v spoločnosti Shering-Plough a následne pôsobila v spoločnosti Ratiopharm na pozícii generálnej riaditeľky pre Slovensko, Belgicko a ako area manažérka pre východnú Európu.

Soňa je doktorkou prírodných vied v odbore biológia získala titul PhD. v odbore imunológia. O spoločnosti Sanofi Sanofi, vedúca svetová farmaceutická spoločnosť skúma, vyvíja a prináša terapeutické riešenia so zameraním na potreby pacientov. Silné stránky spoločnosti v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti sú založené na siedmich platformách rastu: liečba diabetu, humánne vakcíny, inovatívne lieky, zriedkavé ochorenia, zdravotná starostlivosť o spotrebiteľa, nové perspektívne trhy a zdravie zvierat. Spoločnosť Sanofi je kótovaná na burzách v Paríži (EURONEXT: SAN) a New Yorku (NYSE: SNY).

O spoločnosti Zentiva Zentiva, spoločnosť skupiny Sanofi, je popredný dodávateľ moderných, vysokokvalitných a dostupných liečiv v strednej a východnej Európe. Centrála sídli v Prahe v Českej republike.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: