Veľké krištáľové srdce pre ministra Uhliarika

Minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik prevzal dnes, t. j v utorok 6. decembra z rúk predsedu Spoločnosti Ferdinanda Martinenga Petra Kurhajca jedno z najprestížnejších ocenení Veľké krištáľové srdce, ktoré spoločnosť udeľuje za mimoriadne prínosy a činy v duchu humanity. Ministrovi Uhliarikovi ho udelili za mimoriadne úsilie a prínos pri riešení aktuálnej situácie v súvislosti s krízovou situáciou v slovenskom zdravotníctve.

Predseda spoločnosti ocenil výraznú osobnú zaangažovanosť ministra zdravotníctva nielen pri rokovaniach s predstaviteľmi Lekárskeho odborového združenia, ale aj pri jeho návštevách v jednotlivých nemocniciach a ľudskom prístupe k riešeniu situácie. Vyjadril mu podporu v boji za "správnu vec" a tou je podľa neho v prvom rade zdravie všetkých občanov.

Minister poďakoval za ocenenie pričom zdôraznil: "V tejto neľahkej situácii cítim podporu z mnohých strán, najmä od občanov, ktorú si veľmi vážim. Veľké krištáľové srdce ma zaväzuje pokračovať v začatej práci, je to pre mňa veľká motivácia aj podpora." Spoločnosť Ferdinanda Martinenga plánuje Krištáľové srdce odovzdať aj českým lekárom. V najťažších dňoch pomáhali slovenským kolegom, ktorí zostali pri lôžkach pacienta a slúžili aj za lekárov, ktorí hromadne ochoreli.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: