Poľadovica spôsobila v Košiciach úrazy, chirurgovia pomáhali štyrom ľuďom

Poľadovica spôsobila dnes ráno v Košiciach niekoľko zranení. Úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) ošetrili predpoludním štyroch pacientov. Situácia si vyžiadala aj hospitalizáciu.

Hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová TASR informovala, že prvou ošetrenou bola na Rastislavovej ulici 68-ročná žena, ktorá utrpela úraz hlavy pri páde na schodoch. "Lekári jej zašili ranu na hlave niekoľkými stehmi a po ošetrení mohla byť prepustená domov," priblížila hovorkyňa. Hospitalizáciu si nevyžadovala ani 56-ročná pacientka s narazenou kostrčou a zápästím, ktorej nasadili na ruku dlahu. Hospitalizovať však museli 65-ročnú ženu, ktorá si zlomila pri páde na zem ľavú lakťovú kosť. "Pravdepodobne pre zranenie podstúpi aj operáciu," doplnila Oravcová.

Na Oddelení urgentného príjmu na Triede SNP prijali dnes jedného pacienta, ktorý si pri páde doudieral rameno a tvár. Podľa Oravcovej ho museli hospitalizovať, nie však pre utrpené zranenia, ale intoxikáciu alkoholom, ktorý sa pravdepodobne podpísal aj pod zhoršenú koordináciu pohybov. Úrazoví chirurgovia radia v tomto období pohybovať sa po klzkých cestách a chodníkoch maximálne opatrne. "Obozretnosť je namieste zvlášť u starších ľudí, ktorých zranenia bývajú oveľa ťažšie ako u mladých. Môže ich spôsobiť aj ľahký pád a na príčine býva osteoporóza, ktorá spôsobuje väčšie komplikácie," upozornila Oravcová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: