Raši sa opäť pokúša zrušiť transformáciu nemocníc na akciovky

Exminister zdravotníctva a poslanec Richard Raši (Smer-SD) sa chce opäť pokúsiť o zrušenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. Počas rozpravy k návrhu novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorý má reflektovať lekárske požiadavky, preto predložil pozmeňujúci návrh na zrušenie transformácie. Raši sa o presadenie tohto návrhu pokúsil už v utorok (13.12.) na zdravotníckom výbore, ten však jeho návrh odmietol.

Poukázal na to, že pre nezastavenie tohto procesu hrozí ohrozenie pacientov, ktorí môžu ostať bez lekárov. Vyzval preto zákonodarcov, aby sa tvrdohlavo neskrývali za rúško presvedčenia a podporili návrh na zrušenie transformácie. "Dnes je posledná šanca a posledná príležitosť, aby sme zabránili ohrozeniu života a zdravia a zrušili transformáciu ako základnú požiadavku, kvôli ktorej vznikli nepokoje, štrajk a bol prvýkrát v zdravotníctve vyhlásený núdzový stav," zhrnul.

Kritizoval tiež, že vláda po vyslovení nedôvery stratila mandát v transformácii pokračovať, ale napriek tomu v nemocniciach pracujú tímy pre transformáciu. Podľa jeho slov sa na tento proces stále "vyhadzujú" tisíce eur.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: