Riaditeľ NsP v P. Bystrici je zároveň námestníkom v UN v Bratislave

Poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Táňa Kňažková navrhla v interpelácii na záver dnešného zasadnutia zastupiteľstva TSK odvolať z funkcie riaditeľa Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici Petra Rendeka. Argumentovala faktom, že riaditeľ sa dlhodobo nezdržiava na pracovisku a okrem funkcie riaditeľa vykonáva zároveň aj funkciu technického námestníka riaditeľa jednej z bratislavských nemocníc.

"Riaditeľ nemocnice má skrátený úväzok v závode, ktorý zamestnáva 800 až 1000 ľudí. V takej situácii ako teraz by tam mal byť celý, alebo aj dvojnásobný úväzok, ako je teraz. Ďalším dôvodom je list, ktorý prišiel z Úradu boja proti korupcii, že sa porušuje zákon, že sa nerobia výberové konania na nič a napokon že pán riaditeľ je zamestnaný na plný úväzok ako technický námestník v Univerzitnej nemocnici v Bratislave," povedala Kňažková.

Ako dodala, na stole stoja niekoľko mesiacov faktúry a objednávky, ktoré sú pre život nemocnice dôležité. "Podľa overených informácií je v NsP v Považskej Bystrici možno raz za týždeň. Ani v krízovom období na konci novembra v nemocnici nebol, nebol tam ani vtedy, keď ho žilinská nemocnica požiadala o pomoc v kritickej situácii. Len telefonicky oznámil, že to má v kompetencii jeho námestník," zdôraznila Kňažková.

Rendek potvrdil, že pracuje aj v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, dementoval však informácie, že na plný úväzok. "Zriaďovateľa považskobystrickej nemocnice som o tom informoval a dohodli sme sa na takejto forme spolupráce, čo akceptoval. Neporušuje sa tým nič a situácia by mala vyústiť do výberového konania," ozrejmil Rendek.

Ako dodal, dôležité sú výsledky, ktoré nemocnica dosiahla. Dochádzku do práce podľa neho kontroluje TSK a preto nebude reagovať na nejaké dezinformácie. "S TSK mám zmluvu na dobu určitú do februára budúceho roku na 0,6 úväzku," povedal Rendek. To, či sa prihlási vo februári do výberového konania na riaditeľa nemocnice, je zatiaľ v rovine špekulácií.

Primátor Považskej Bystrice a poslanec TSK Karol Janas ocenil prácu, ktorú odviedol riaditeľ pri konsolidácii nemocnice, no informácie, ktoré predniesla Kňažková, sú natoľko závažné, že by sa nimi mal TSK zaoberať. "Byť vo dvoch takýchto dôležitých funkciách je ťažko zvládnuteľné a pán riaditeľ by sa mal rozhodnúť, ktoré zamestnanie je pre neho prvoradé," uzavrel Janas.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: