Čilskí lekári úspešne oddelili 10-mesačné siamské dvojičky

Čilskí lekári úspešne oddelili siamské dvojičky po takmer 20-hodinovej operácii. Informovali o tom dnes miestne médiá. Desaťmesačné dievčatá María Paz a María José pri operácii prišli o veľké množstvo krvi, ale ich stav je podľa lekárov stabilizovaný. Zotavovať sa budú pod drobnohľadom lekárov na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici Luísa Calva Mackennu v čilskej metropole Santiago.

Rodičia dvojičiek Jessica Navarreteová a Roberto Paredes sa za úspešný priebeh operácie modlili v nemocničnej kaplnke. Dievčatká boli zrastené na hrudi, brušku a panve. Mali spoločné mnohé vnútorné orgány vrátane močových ciest. Išlo o siedmu a najzložitejšiu operáciu od narodenia týchto dvojičiek.

"Obe sme úspešne oddelili. Došlo k niekoľkým komplikáciám počas chirurgického zákroku vrátane niektorých prekvapujúcich zistení, ktoré sa nám však podarilo vyriešiť," uviedol šéf lekárskeho tímu Francisco Ossandon, ktorý nevylúčil ďalšie komplikácie súvisiace s anestéziou a možnými pooperačnými infekciami.

NA operácii sa podieľalo približne 100 lekárov a zdravotníkov vrátane 25 chirurgov a anestéziológov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: