korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Slovenská záchranná, a.s. zmenila názov na Falck záchranná

Slovenská záchranná, a.s. zmenila názov na Falck záchranná
Zdroj: bigstockphoto.com

Slovenská záchranná, a.s. zmenila v týchto dňoch obchodné meno na Falck záchranná, a.s.  V súčasnosti prevádzkuje najväčšiu sieť rýchlej záchrannej služby (RZS) na Slovensku.

Spoločnosť v zákonom stanovenom termíne uviedla do prevádzky všetkých 38 staníc RZS, ktoré získala v 2. kole tendra vyhlásenom Ministerstvom zdravotníctva SR (MZ SR). Spoločne so stanicami z prvého kola tak Falck záchranná prevádzkuje 73 staníc, z toho 30 staníc rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a 43 staníc rýchlej záchrannej pomoci (RZP). Ďalšiu stanicu v Beladiciach, ktorú získala Falck záchranná v 3. kole tendra, uvedie do prevádzky začiatkom októbra.

"Všetky stanice získané v druhom kole sú úplne nové, doteraz neexistovali, vybudovali sme ich na zelenej lúke ešte skôr, ako nám to určoval zákon," spresnil generálny riaditeľ Falck záchrannej Ivo Krpelan. Podľa Krpelana spoločnosť sa sústredila najmä na kvalitné obsadenie staníc odborníkmi a skúsenými záchranármi. Dôraz kládla aj na technické vybavenie staníc, informačný a komunikačný systém a na nákup nových sanitiek do všetkých staníc, ktoré spĺňajú vysoké štandardy Európskej únie.

Do vybudovania 73 staníc Falck záchranná investovala doteraz viac ako 300 miliónov korún. Vytvorila 800 nových pracovných príležitostí najmä pre záchranárov a vodičov. K 1. augustu zamestnáva takmer tisíc zamestnancov, väčšinou v regióne východného a severného Slovenska.

Protimonopolný úrad SR schválil v júli vstup dánskej spoločnosti Falck, a.s. do spoločnosti Slovenská záchranná a.s., a tak sa zmenil aj jej názov. Private equity skupina Penta v partnerstve s dánskou spoločnosťou Falck sa na prelome minulého roka dohodli vybudovať silnú a modernú sieť poskytovateľov RZS.

Informáciu TASR poskytla PR manažérka Falck záchranná, a.s. Jana Pôbišová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: