Pohotovostné služby počas sviatkov

Pohotovostné služby počas sviatkov
Zdroj: bigstockphoto.com

Napriek tomu, že želáme všetkým pohodové a ničím nerušené oslavy Silvestra a Nového roka, človek nikdy nevie čo sa prihodí a preto, sme pre vás pripravili aktuálny prehľad pohotovostí - lekárskych služieb prvej pomoci a pohotovostných lekární a odpovede na základné otázky o ich fungovaní.

Prehľad pohotovostí - lekárskej služby prvej pomoci nájdete tu.

Prehľad pohotovostných lekární nájdete tu.

Často kladené otázky:

Na čo slúži lekárska služba prvej pomoci?

Lekárska služba prvej pomoci slúži na ošetrenie pacienta po ordinačných hodinách všeobecného lekára, ku ktorému pacient patrí. Pokiaľ už pacientov všeobecný lekár neordinuje a pohotovosť ešte nie je otvorená, pacient bude vyšetrený na centrálnom príjme ktorejkoľvek nemocnice. Lekárska služba prvej pomoci nemá väčšinou výjazdovú službu (nemá sanitky).

Kedy mám navštíviť pohotovosť a kedy mám ísť rovno do nemocnice?

Pohotovosť navštívime pri každej výraznej zmene zdravotného stavu: závrate, bolesti, teplota, malé rany a odreniny. Pohotovostný lekár zastúpi vášho všeobecného lekára. V prípade akútnych stavov, poranení ťažšieho charakteru zavoláme na tel.: 112 alebo na staré zaužívané 155 alebo dovezieme pacienta na centrálny príjem do nemocnice.

Koľko zaplatím za ošetrenie na pohotovosti?

Pri poskytovaní ambulantnej zdravotnej starostlivosti v rámci lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) a ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS) v nemocnici je poplatok 1,99 €. Ak po vyšetrení poistenca na pohotovosti nasleduje prijatie do nemocnice, poplatok 1,99 € neplatí.

Autor článku: Zzz.sk

Dátum zverejnenia: