Chlapcovi vybuchla petarda pri tvári, lekári mu pomáhali aj pre alkohol

Rušnú silvestrovskú noc zažili košickí úrazoví chirurgovia z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP). Pomáhali pri množstve úrazov. Najmladší pacient mal len deväť rokov. Lekári ratovali aj 14-ročného chlapca, ktorému vybuchla petarda pri tvári a hospitalizovali ho v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach pre alkohol. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová.

"Pracovníci ambulancie Kliniky úrazovej chirurgie a traumatologickej ambulancie Oddelenia urgentného príjmu ošetrili v noci nadnes desiatky pacientov, väčšinou mali rôzne zranenia súvisiace s bujarými oslavami spojenými s konzumáciou alkoholu," uviedla Oravcová. Dve desiatky zranených potrebovali ošetrenie pre rezné rany a viacerí tiež utrpeli popáleniny v dôsledku manipulácie so zábavnou pyrotechnikou. "Väčšinou išlo o mladých mužov, najmladší pacient mal však deväť rokov a najstarší 60," opísala hovorkyňa. Podľa nej mali zväčša len ľahšie zranenia, ktoré si nevyžadovali hospitalizáciu a po ošetrení ich mohli prepustiť.

Hospitalizovaní boli v súvislosti so silvestrovskými oslavami do dnešného predpoludnia traja dospelí pacienti. "Na Klinike úrazovej chirurgie prijali muža s otrasom mozgu, ktorý utrpel pri páde na zem, ďalej pacienta, ktorý sa dorezal, keď preletel sklenenou výplňou dverí, a muža so zlomeninou v oblasti predkolenia v dôsledku pádu pri tancovačke," priblížila Oravcová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: