Fitnescentrá zažívajú najväčší nápor v januári

Stalo sa takmer pravidlom, že s príchodom nového roka začínajú fitnescentrá praskať vo švíkoch. V januári si príde zacvičiť viac ľudí ako v ktorýkoľvek iný mesiac v roku. TASR to potvrdili pracovníci viacerých bratislavských fitcentier. Pravdepodobne to súvisí s novoročnými predsavzatiami.

"Prichádzajú aj ľudia, ktorí vo fitku nikdy predtým neboli," potvrdzuje známy fitness tréner Martin Šmahel. Podobne narastajú počty cvičiacich aj po letných mesiacoch, ale s januárom sa to podľa neho nedá porovnávať. S koncom mesiaca a v priebehu februára už nápor ustupuje. "Ako plány prídu, tak aj odídu," skonštatoval Šmahel. Z vlastných skúsenosti dodal, že ľudia, ktorí vyhľadajú osobného trénera, vydržia pri cvičení dlhšie.

"Ak si ľudia dávajú záväzky, tak si ich dávajú s príchodom niečoho nového," povedal o novoročných záväzkoch psychológ Martin Miler. Konkrétny efekt podľa neho odzrkadľuje vytrvalosť každého človeka. "Pretože ak v tom rozhodnutí nezotrvajú, tak je úplne jedno, či si ho dajú od nového roka alebo od budúceho pondelka," uzavrel Miler.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: