Prvými Bratislavčanmi narodenými v roku 2012 sú dvojičky

Ako prvé novoročné deti v roku 2012 sa v Bratislave narodili dvojičky. Prišli na svet o tretej hodine a 17. minúte v Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB). TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Danica Lehocká. Chlapček dostal po narodení meno Alex a dievčatko sa volá Amélia. Na dvojičky čaká doma dvojročná sestrička Olívia. Šťastnými rodičmi novorodeniatok sú Martina a Roman, ktorí nie sú pôvodom z Bratislavy, no žijú v hlavnom meste už dlho. "Chlapček vážil po narodení 2280 gramov a meral 49 centimetrov a dievčatko 2450 gramov a 45 centimetrov," priblížila Lehocká.

Kristínka je prvé dieťa v Banskobystrickom kraji, narodila sa päť minút po polnoci

Prvé dieťa v Banskobystrickom kraji dievčatko Kristínka sa narodilo v žiarskej nemocnici. Na svet prišla päť minút po polnoci. TASR to uviedla Silvia Víglašská, sestrička na novorodeneckom oddelení Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom. Kristínka má 2900 gramov a 48 centimetrov. "Mamička je prvorodička, rodila v epidurálnej anestézii." Pochádza z obce Žirany v okrese Nitra, dodala sestrička.

Prvým Košičanom, ktorý sa narodil v roku 2012 je Marek

Prvým Košičanom narodeným v roku 2012 je Marek, ktorý prišiel na svet po 3.40 h. Narodil sa matke z Bencúrovej ulice. "Váži 2320 g a meria 44 cm," informovala dnes TASR hovorkyňa košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP). Chlapček leží na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike na Tr. SNP, kde mu dnes primátor Košíc Richard Raši odovzdá dar. Prvé dieťa, ktoré prišlo dnes na svet v Košiciach na tej istej klinike sa volá Henrieta Gáborová. Na svet prišlo pol hodinu po polnoci. Rodičia nie sú Košičania, bývajú v okolí. Hovorkyňa UNLP uviedla, že dievčatko váži 1970 g a meria 43 cm. "Mama Mária sa narodila v roku 1989, býva v Kecerovciach, ide o jej druhé dieťa. Prvé má takisto dievčatko," spresnila Oravcová.

Nitrania sa v tomto roku na svet neponáhľajú

Relatívne pokojnú silvestrovskú noc zažili zdravotníci vo Fakultnej nemocnici v Nitre. „Poslednú operáciu sme ukončili večer o 20. hodine, odvtedy sme nemuseli operovať. Pacienti prichádzali na úrazovú pohotovosť s bežnými úrazmi, nič mimoriadne. Bola to taká štandardná služba,“ uviedol námestník riaditeľa nemocnice Peter Mondek. Rušnú noc nezažili ani na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Posledné dieťa sa narodilo ešte pred polnocou, na prvé tohtoročné v Nitre stále čakajú. Podľa informácie službukonajúcej zdravotnej sestry momentálne ani žiadny pôrod neočakávajú.

Ako prvý sa v Prešove v roku 2012 narodil Samuel

Prvým dieťaťom narodeným v roku 2012 v prešovskej Fakultnej nemocnici J. A. Reimana je Samuel. Na svet prišiel o 9.40 h cisárskym rezom. "Narodil sa 29-ročnej Prešovčanke. Malý váži 3600 gramov a meria 51 centimetrov," informovala dnes TASR hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková. Ako dodala, matka bola prvorodička.

Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne sa narodil chlapček hodinu a 38 minút po polnoci

V Trenčianskej Fakultnej nemocnici (FN) prišlo prvé dieťa tohto roka na svet hodinu aj 38 minút po polnoci: narodilo sa matke zo Zemianskeho Podhradia v okrese Nové Mesto nad Váhom. Ako TASR informovala pôrodná asistentka Jana Hračková z pôrodníckeho oddelenia FN v Trenčíne, prvým tohtoročným novorodencom bol v trenčianskej nemocnici chlapček, ktorý mal pri narodení hmotnosť 3420 gramov a meral 51 centimetrov. V nemocniciach v Ilave a Považskej Bystrici sa v novom roku zatiaľ nenarodil nikto; podľa zdravotníckeho personálu považskobystrickej nemocnice prišiel nový človiečik na svet 20 minút pred polnocou.

V trnavskej nemocnici sa v tomto roku narodili už štyri deti, piate je na ceste

Prvým dieťaťom narodeným v tomto roku v trnavskej Fakultnej nemocnici je Šimon Žilický zo Serede. Chlapec vážil 3500 gramov a meral 51 centimetrov. Narodil sa krátko pred ôsmou hodinou. Podľa informácie službukonajúcej zdravotnej sestry sa do týchto chvíľ stihli v trnavskej nemocnici v novom roku 2012 narodiť už štyri deti a piate je na ceste.

Prvé dieťa v ŽSK sa narodilo pár sekúnd po polnoci mamičke z Kysúc

Prvým dieťaťom, ktoré sa v tomto roku narodilo v Žilinskom samosprávnom kraji, je Kysučanka. Narodila sa len niekoľko sekúnd po príchode nového roku v žilinskej nemocnici. Ako TASR informovala lekárka z pôrodníckeho oddelenia žilinskej nemocnice Monika Bátorová, niekoľko sekúnd po polnoci sa matke z Kysuckého Nového Mesta narodila dcéra s hmotnosťou 3940 gramov a dĺžkou 52 centimetrov. "Pôrod bol bezproblémový, mamička bola druhorodička, takže vedela čo robiť," doplnila Bátorová. V Univerzitnej nemocnici v Martine čakali na prvý tohtoročný prírastok takmer deväť hodín. Ako TASR informovala pôrodná asistentka Renáta Turzová, sedem minút pred 09.00 h sa matke z Martina v termíne a spontánne narodila dcéra. Pri narodení mala hmotnosť 3280 gramov, merala 49 centimetrov a dostala meno Riana–Iveta.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: