V roku 2011 ošetrili v prešovskej fakultnej nemocnici 336.642 pacientov

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove ošetrili v minulom roku spolu 336.642 pacientov. Hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková informovala, že v priebehu uplynulého roka evidovali na oddeleniach celkom 45.695 hospitalizácií.

"Operácie podstúpilo 11.895 pacientov. Najviac operačných výkonov sa uskutočnilo na oddelení chirurgie, ďalej nasledovalo očné, urologické oddelenie, ortopédia, traumatológia a ušno-nosno-krčné oddelenie," spresnila Koziaková. Doplnila, že na klinike gynekológie a pôrodníctva sa narodilo 2538 detí. V hniezde záchrany našli jedno dievčatko, ktoré neskôr dostalo meno Terezka. Rok bol bohatý aj na pôrody dvojčiat, ktorých bolo 40 a okrem toho sa v prešovskej nemocnici narodili aj dvoje trojčatá. Traja chlapci prišli na svet vo februári a druhé prešovské trojčatá sa narodili koncom júna, tentoraz to boli dievčatká.

Za jednu z najdôležitejších udalostí, ktorá má nemocnici priniesť rozvoj a zvýšenie kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti, vedenie FNsP označilo spustenie výstavby nového internistického monobloku. Bude stáť v areáli na Hollého ulici v susedstve chirurgického monobloku a jeho dokončenie je naplánované na marec 2013. K pozitívnym momentom, podľa vedenia nemocnice, treba zaradiť aj otvorenie novozrekonštruovných priestorov oddelenia dermatovenerológie, kožných, pľúcnych ambulancií a záchrannej zdravotnej služby, ktoré odovzdali do užívania v polovici júna minulého roka.

Protest lekárov, ktorí hromadne dávali výpovede, sa na prelome novembra a decembra nepriaznivo podpísal aj pod chod prešovskej FNsP. Výpovede v októbri podala približne polovica zo zamestnaných lekárov. Prešovská nemocnica patrila medzi 16 zdravotníckych zariadení, v ktorých bol vyhlásený núdzový stav. Komplexnú zdravotnú starostlivosť bez obmedzení začali poskytovať 7. decembra.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: