Gates Foundation chváli pokrok v Indii v boji proti detskej obrne

Vedúci zdravotnícki pracovníci z celého sveta dnes ocenia dôležitý úspech v boji proti detskej obrne, pretože India slávi prvé výročie, odkedy zaznamenali v tejto krajine posledný divoký vírus detskej obrny.

Tento úspech je výsledkom tvrdej práce indickej vlády a jej skvelého partnerstva s Rotary International, Centers for Disease Control and Prevention, WHO (Svetovou zdravotníckou organizáciou) a UNICEF, ako aj miliónmi dobrovoľníkov, zdravotníckych pracovníkov a komunitných lídrov. Bill Gates, spolupredseda Bill & Melinda Gates Foundation, vydal pri tejto príležitosti nasledujúce vyjadrenie:

"Toto je veľký míľnik v celosvetovom boji proti detskej obrne. Deti v Indii sú teraz chránené proti tejto vysiľujúcej chorobe, ktorej je však možné zabrániť a to nás privádza o krok bližšie k záchrane a zlepšeniu kvality života všetkých detí."

"Detskú obrnu je možné zastaviť, keď krajiny skombinujú správne prvky – politickú vôľu, kvalitné imunizačné kampane a odhodlanie celého národa. Musíme budovať na tomto historickom okamihu a zabezpečiť, aby indický program boja proti detskej obrne pokračoval a aby naplno postupoval až do dosiahnutia úplnej likvidácie tohto ochorenia."

"Pokračovaním úsilia pri získavaní finančných prostriedkov potrebných na vedenie celosvetovej kampane, môžu svetoví lídri nakoniec zachrániť miliardy dolárov a pomôcť zabezpečiť, aby už nikdy žiadne dieťa netrpelo touto paralyzujúcou chorobou".

"Gratulujem indickej federálnej vláde, premiérovi Singhovi, federálnemu ministrovi zdravotníctva Azadovi a predsedom vlád jednotlivých indických štátov, osobitne štátov Uttarpradéš, Bihár a Západné Bengálsko a miliónom jednotlivcov, ktorí prispeli k tomuto úspechu. Príbeh Indie znázorňuje možnosť úžasného pokroku a to dokonca počas ťažkých časov v ekonomike, výziev v oblasti životného prostredia a konkurenčných rozvojových potrieb. Partnerstvá a inovácie sú zásadne dôležité pri záchrane životov a vytváraní hospodárskych príležitostí pre ľudí ktorí žijú v chudobe na celom svete. "

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: