Dziennik: Sekta v dialyzačnej stanici?

Má na pracovníkov v západopoľskom meste Ostrow Wielkopolski vplyv neznáma sekta, ktorá nedovoľuje márniť krv? Takúto hypotézu berie tamojšia prokuratúra veľmi vážne po tom, čo začala vyšetrovanie v prípadoch nakazenia žltačkou typu C takmer 50 dialyzovaných pacientov v tamojšej nemocnici.

Pacientov nakazili v nemocnici tak, že im naspäť vstrekovali už raz vytiahnutú a znečistenú krv. Zdravotná sestra má vytiahnuť do kapiláry najprv 2 až 3 mililitre krvi, aby zistila hodnotu elektrolytov. Potom krv aj kapiláru musí vyhodiť. Obvinená zdravotná sestra však túto krv opäť vstrekla do žily pacienta, pričom kapiláry používala počas vyšetrovania aj ďalších osôb. Prokuratúra berie veľmi vážne do úvahy hypotézu, že pracovníci dialyzačnej stanice mohli byť pod vplyvom neznámej a doteraz neurčenej sekty. Koľko ich je, či bola medzi nimi aj nateraz prepustená zdravotná sestra Renata Rzepecka, to ešte nie je známe. Rzepecka sa však v rozhovore pre Dziennik bránila: ,,Som katolíčka!"  

Dziennik sa pokúsil teda dozvedieť, či v Poľsku existuje akákoľvek sekta, ktorej pravidlá by sa hodili do hypotézy vo vyšetrovaní. Dominikán, otec Grzegorz Kluza, ktorý sa sektami zaoberá, nevie o žiadnej takto činnej náboženskej skupine. ,,Ani ja neviem dopasovať túto činnosť k žiadnej známej mi sekte," povedal pre Dziennik nemenovaný policajný dôstojník, ktorý sa dennodenne zaoberá činnosťou siekt v Poľsku.

,,Lenže na druhej strane, to čo sa stalo vo Veľkopoľskom Ostrove, je natoľko absurdné, že musíme brať do úvahy aj fakt, že to robila osoba vedená náboženskými dôvodmi," cituje prokuratúru dnešný Dziennik.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: