korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice zakúpila 25 nových dokovacích staníc s infúznymi pumpami a lineárnymi dávkovačmi

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v snahe skvalitniť poskytovanie intenzívnej starostlivosti zakúpila 25 nových dokovacích staníc s infúznymi pumpami a lineárnymi dávkovačmi. Nová generácia púmp typu B. Braun SPACE predstavuje úplne nový koncept

v infúznej terapii vďaka umiestneniu jednotlivých púmp a dávkovačov v spoločnej základni, tzv. dokovacej stanici. Tieto nové stanice získala v týchto dňoch I. klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a I. a II. chirurgická klinika UNLP Košice. Možné ich je použiť na bežné podávanie infúzií a koncentrovaných liekov v striekačkách a tiež špeciálne aplikácie ako je pacientom riadená liečba bolesti, úplná vnútrožilová anestézia, podávanie enterálnej výživy a podobne, čím sa redukuje počet potrebných samostatne stojacích prístrojov na pracoviskách intenzívnej starostlivosti.

„Tieto dokovacie stanice nám uľahčia starostlivosť o pacientov vďaka priestorovej úspornosti a mobilnému použitiu. Výrazný je tiež efekt zvýšenej bezpečnosti terapie kvôli presnosti dávkovania liekov a dobrej prehľadnosti – všetky údaje sú totiž zobrazené na displeji prístroja,“ konštatuje prednosta I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP Košice a LF UPJŠ doc. MUDr. Jozef Firment, PhD.

Systém je výnimočný spoločným napájaním na jeden sieťový kábel a vzájomnou dátovou komunikáciou medzi prístrojmi, pričom informácie o druhu a množstve použitého lieku riadi počítač. Jeho veľkou výhodou je aj variabilita - pri zmene terapie je jednoduché zmeniť kombináciu potrebných púmp v rámci jednej dokovacej stanice, pričom v jednom systéme je možné mať až 24 púmp, čo ponúka neobmedzené možnosti kombinácií.

 

Autor článku: RNDr. Jaroslava Oravcová

Dátum zverejnenia: