Príchod záchranárov v niektorých oblastiach komplikuje sneh

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) vyzýva občanov žijúcich v regiónoch, kde je stav cestných komunikácií nevyhovujúci a cesty sú neprejazdné kvôli nepriaznivému počasiu, k trpezlivosti. "Najmä vo východoslovenských okresoch, cestu záchranárov k pacientovi komplikuje množstvo snehu z pohľadu časovej dostupnosti," informovala hovorkyňa OS ZZS Dominika Šulková.

Upozornila, že tiesňové linky 155 alebo 112 slúžia občanom v životohrozujúcich stavoch, pričom poukázala, že ambulancie sú tak isto závislé na prejazdnosti cestných komunikácií, ako ostatné vozidlá. Operátori linky 155 sú podľa jej slov pripravení konzultovať neodkladné zdravotné stavy a poradiť volajúcim ako postupovať do príchodu odbornej pomoci.

"Aj v takýchto komplikovaných situáciách sme v priebehu víkendu zaznamenali prípad, kde bola na prvom mieste spolupatričnosť obyvateľov obce Nižný Hrušov," priblížila Šulková. V spolupráci s operátormi tam bol transport lekára k pacientovi zabezpečený v nedostupnom teréne obecným traktorom.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: