Univerzitná nemocnica Martin otvorila nový chirurgický pavilón

Univerzitná nemocnica Martin otvorila nový chirurgický pavilón
Zdroj: bigstockphoto.com

Univerzitná nemocnica Martin (UNM) dnes oficiálne otvorila nový chirurgický pavilón, pomenovaný po profesorovi Pavlovi Steinerovi, ktorý pracoval v martinskej nemocnici 23 rokov.

Stavba nového pavilónu trvala podľa riaditeľa UNM Petra Bánovčina dva roky a vyžiadala si investíciu približne 15 miliónov eur. „Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu pre regionálny rozvoj v rámci Operačného programu Zdravotníctvo, pričom spoluúčasť nemocnice bola 5 percent. Pavilón má k dispozícii 92 nových lôžok. Keďže je to chirurgický pavilón, čakali by sme operačné sály. Žiaľ, ich rekonštrukcia nás čaká v budúcnosti. Ale je tu aj klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorá na lôžkach potrebuje kompletné zariadenia, a to máme,“ skonštatoval Bánovčin.

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik zdôraznil, že Martin získal chirurgický pavilón, ktorý spĺňa najmodernejšie prísne podmienky medicíny 21. storočia. „Je to o to dôležitejšie, že Martin je aj výučbová báza. Je tu univerzita a aj študenti a budúci lekári naozaj dostanú priestory, ktoré sú na vysokej kvalitatívnej úrovni,“ povedal Uhliarik. Na otvorení sa osobne zúčastnila aj manželka Pavla Steinera, 83-ročná Magdaléna Steinerová. „Teraz, keď má chirurgia krásny nový domov, má všetky predpoklady, aby to stále bolo lepšie. A dúfam, že to nie je len otázka peňazí, ale otázka ľudí, ktorí tam robia. Lebo musia mať chirurgiu radi, musia s radosťou a hrdosťou ísť do práce,“ dodala Steinerová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: