Minister Uhliarik chcel vraj predať nemocnicu Kramáre

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) sa podľa zistení Hospodárskych novín chystal predať jednu z najväčších slovenských nemocníc - bratislavské Kramáre. Jeho plány zastavili marcové predčasné voľby.

Kramáre majú podľa odhadov hodnotu viac ako 30 miliónov eur. Lekári a odborníci sa zhodli, že by to bola pre pacientov katastrofa.

Pôvodný plán počítal s tým, že zo 600 lôžok, ktoré Kramáre teraz majú, by sa časť presťahovala do Starého Mesta a časť do Podunajských Biskupíc, ktoré momentálne fungujú ako geriatrická nemocnica.

MZSR: Uhliarik nikdy neuvažoval nad predajom Kramárov

Ministerstvo zdravotníctva SR sa ohradzuje voči tvrdeniu denníka Hospodárske noviny a redaktora Ratka Sudeckého, ktorý napísal, že minister zdravotníctva Ivan Uhliarik chcel predať nemocnicu na Kramároch. Nie je to pravda, nikdy nad tým neuvažoval.

Sudecký sa ministerstva zdravotníctva mailom spýtal, odvolávajúc sa na anonym, či uvažuje nad vysťahovaním nemocnice Kramáre a presťahovaním pacientov pre havarijný stav do nemocníc Staré Mesto a Podunajské Biskupice. Odpoveďou ministerstva bolo, že zvažuje rôzne alternatívny, ako zefektívniť chod nemocníc. Žiadna otázka ani odpoveď sa netýkala predaja nemocnice na Kramároch.

Existuje viacero pracovných materiálov, ktoré hovoria o riešení situácie s nemocnicami v Bratislave, každá hovorí o inej alternatíve. Akémukoľvek rozhodnutiu o predaji, rušení alebo inej zmene nemocníc v Bratislave, musí predchádzať rozhodnutie o dostavbe nemocnice Rázsochy, k čomu doteraz neprišlo.

Vzhľadom na pád vlády pred polrokom, ministerstvo zdravotníctva nerieši žiadne zásadné zmeny organizácie nemocníc v Bratislave.  Denník Hospodárske noviny by sa mal za zavádzanie verejnosti ospravedlniť.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: