Hornooravská nemocnica v Trstenej má nový centrálny tomograf

V Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej začali dnes skúšobnú prevádzku nového centrálneho tomografu. Investíciou v hodnote 395.000 eur nahradili donedávna používané technicky zastarané zariadenie, ktoré koncom uplynulého roka definitívne vypovedalo služby.

 „Náš nový centrálny tomograf je prakticky neporovnateľný s predchádzajúcim. Umožní nám zavádzať nové diagnostické i liečebné metódy. Napríklad pokrokovú ozónoterapiu, ktorá dokáže veľmi účinne pomáhať pri bolestivých ochoreniach a poraneniach chrbta,“ uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice v Trstenej Peter Dančík.

Nezanedbateľné podľa neho bude popri výraznom znížení dávok žiarenia pre pacientov a obsluhujúci personál aj ušetrenie viac ako polovice prevádzkových nákladov. „Splátkový kalendár sme si rozložili na sedem rokov. Viac ako 112.000 eur na úhradu prvej splátky poskytol veľmi ústretovo náš zriaďovateľ, Žilinský samosprávny kraj,“ spresnil.

 „Realizácia tejto investície za necelých šesť týždňov od verejného obstarávania až po nainštalovanie je spolu s obrovským medicínskym prínosom v našich podmienkach takmer revolúciou. Práve oddnes začínajú našich lekárov a laborantov na sprevádzkovanom novom zariadení zaškoľovať kolegovia z Poľska,“ dodal riaditeľ nemocnice v Trstenej.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: