Staré pohľadávky postupuje Slovenskej konsolidačnej aj štátna VšZP

Staré pohľadávky z poistného postupuje štátnej spoločnosti Slovenská konsolidačná aj Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Za pohľadávky vo výške 7,2 milióna eur dostane najväčšia zdravotná poisťovňa 1,08 milióna eur.

Ako vyplýva z dohody ministerstiev financií a zdravotníctva so zdravotnými poisťovňami, ktorá je priložená k zmluve zverejnenej v centrálnom registri, v prípade záujmu môže štátna VšZP Slovenskej konsolidačnej postúpiť staré pohľadávky do 176 miliónov eur. Dostane za ne 15 percent z ich hodnoty.

Pohľadávky postúpila Slovenskej konsolidačnej i súkromná poisťovňa Dôvera. Podľa zmluvy, ktorú dnes zverejnili v centrálnom registri zmlúv, môže Dôvera Slovenskej konsolidačnej postúpiť pohľadávky za maximálne 60 miliónov eur. Ako odplatu za to získa maximálne 15 percent z ich hodnoty, najviac teda deväť miliónov eur.

Podľa dohody medzi ministerstvami a poisťovňami môže postúpiť pohľadávky aj Union zdravotná poisťovňa maximálne vo výške 10 miliónov eur, dostane za ne 22 percent z ich hodnoty.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: