VšZP postúpi Slovenskej konsolidačnej pohľadávky za 176 miliónov eur

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) plánuje do konca roka postúpiť Slovenskej konsolidačnej staré pohľadávky z poistného vo výške 176 miliónov eur. TASR to potvrdila hovorkyňa najväčšej poisťovne Petra Balážová.

VšZP presunula v prvom kroku na Slovenskú konsolidačnú pohľadávky vo výške 7,2 milióna eur, dostane za ne 1,08 milióna eur. Ako vyplýva z dohody ministerstiev financií a zdravotníctva so zdravotnými poisťovňami, v prípade záujmu môže VšZP Slovenskej konsolidačnej postúpiť staré pohľadávky do 176 miliónov eur. Dostane za ne 15 percent z ich hodnoty.

Takýto krok poisťovňa dopredu avizovala, umožňuje jej ho vlaňajšia zmena legislatívy. "Riešenie postúpenia pohľadávok bolo dlhodobou stratégiou VšZP, ktorá je v súlade so zákonom. Tento krok považujeme za správny, nakoľko ide o staré pohľadávky, ktoré boli dlhodobo exekučne vymáhané a majú nízku bonitu. Postúpením starých pohľadávok sa VšZP môže zameriavať na vymáhanie nových pohľadávok, ktorých vymožiteľnosť je oveľa vyššia," vysvetlila Balážová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: