V Indonézii pozitívne testovali šesťročné dieťa na vírus vtáčej chrípky

Šesťročné dievčatko, ktoré sa liečilo v jednej z indonézskych nemocníc, dnes pozitívne otestovali na prítomnosť vírusu vtáčej chrípky. Informovali o tom vládni predstavitelia v Jakarte. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) medzitým poprela, že by sa dieťa vírusom nakazilo prostredníctvom prenosu z človeka na človeka.

Dievčatko pochádzalo z Bekasi, východného predmestia metropoly Jakarta. Ide o 60 prípad nákazy vírusom v krajine, z toho 46 osôb vtáčej chrípke podľahlo. "Dievča je stále nažive a ošetrujú ho v nemocnici. Má sa o niečo lepšie," uviedli miestni zdravotnícki predstavitelia.

Laboratórne testy uplynulý víkend potvrdili, že 35-ročná indonézska žena, hospitalizovaná vo štvrtok, zomrela na následky vtáčej chrípky. Euis Linová sa vírusom H5N1 nakazila v dedine, v ktorej predtým zaznamenali už 12 prípadov vtáčej chrípky. Cez víkend za necelých 24 hodín hospitalizovali so symptómami vtáčej chrípky troch ďalších pacientov vo veku štyri, 16 a 60 rokov, pochádzajúcich z lokality Cikelet, 150 kilometrov juhovýchodne od Jakarty.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: