Kozmetika s obsahom emu oleja ako riešenie na citlivú pleť

Kozmetika s obsahom emu oleja ako riešenie na citlivú pleť
Zdroj: bigstockphoto.com

Pštrosa austrálskeho, nazývaného emu hnedý, pozná na Slovensku čoraz viac ľudí, ktorí sa zaujímajú o zdravší spôsob stravovania a nové možnosti liečby predovšetkým kožných problémov.

Emu hnedý – odveký obyvateľ austrálskych stepí – sa vo veľkom počte chová na farmách ako úžitkové zviera. Netreba si ho zamieňať s pštrosom africkým, ktorý neprodukuje toľko zo zdravotného hľadiska prospešnej olejovej kyseliny ako pštros austrálsky. Dozvedieť sa o tomto zázraku prírody viac stojí rozhodne za to.

Zdravé mäso

Emu hnedý je pomerne ťažký – v priemere váži 50-60 kg a je vysoký okolo 150-180 cm. Vzhľadom k svojím proporciám vyprodukuje pomerne veľa čistého (18 až 25 kg), výnimočne dobrého mäsa. Jeho mäso sa chuťovo podobá na hovädzinu, ale v porovnaní s ňou predstavuje zdravšiu alternatívu. Mäso emu hnedého obsahuje oveľa menej cholesterolu a tukov ako spomínaná hovädzina.

Ďalej v ňom nájdeme dostatočné množstvo fosforu, draslíka, ktoré v hovädzom a bravčovom mäse alebo hydine chýbajú. Má menej kalórií ako bravčové mäso a pri hrozbe novodobých chorôb hospodárskych zvierat ako slintačka, krívačka či choroba šialených kráv je práve mäso z Emu spoľahlivou voľbou. Možno si z neho pripraviť skutočne lahodné a zdravé jedlá podľa receptúr racionálnej výživy. Vajíčka, ktoré samičky znášajú od novembra do konca marca, sa používajú nielen ako veľké dekoratívne kraslice, ale aj pri príprave jedál.

Emu olej

Na našom trhu jestvuje veľa prírodných produktov, emu olej však má výhradné postavenie práve pre svoju veľmi širokú škálu použitia. Pomáha napríklad pri probléme s popraskanými pätami, s akné, kŕčovými žilami, artritíde, ekzémoch, zmierňuje popáleniny a svoje miesto si nájde aj v kúpeľni - ako pleťové mlieko či olej po holení.

Výnimočné vlastnosti tohto oleja sa skrývajú vo vysokom obsahu kyseliny linolenovej, ktorá pomáha pri bolestiach kĺbov. V tomto podkožnom tuku sa nenachádzajú nasýtené mastné kyseliny, steroidy ani hormóny. Olej obsahuje biologicky aktívnu zlúčeninu a tzv. dlho reťazovú mastnú kyselinu, ktorá sa vyznačuje tým, že je dlho skladovateľná. Emu olej obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré pôsobia v ľudskom organizme na syntézu prostaglandínov, teda chemických zlúčenín podobných hormónom, ktoré napomáhajú pri správnom fungovaní srdcovo-cievneho aparátu. Tieto zlúčeniny taktiež zmenšujú koncentráciu cholesterolu a tukov v krvi a zvyšujú hladinu prospešného HDL cholesterolu.

Emu olej tiež slúži ako prevencia pri spáleninách od slnka. Zmierňuje rôzne drobné poranenia či uštipnutia od hmyzu, pretože obsahuje kyselinu olejovú s lokálnym protizápalovým účinkom.

Emu olej nezlepuje póry a neobsahuje fosfor, ktorý našej pokožke chýba a je naprogramovaná tak, že po aplikácii látky s obsahom fosforu sa automaticky zablokuje a nič ňou neprenikne. Po použití emu oleja pokožka reaguje opačne a umožní prienik dovnútra. Emu olej viaže aj ďalšie látky, takže má široké uplatnenie vo výrobe kozmetiky.

Emu gél a kozmetika

Nie na všetky problémy treba hneď použiť emu olej v čistej podobe. Na trhu je k dispozícii aj Emu gél používaný na preťažené svaly pri športe, pri bolestiach chrbtice, kolien, ramien. Pri dlhom sedení v jednej polohe uvoľňuje stuhnuté svalstvo.

Na citlivú a suchú pokožku stačí použiť kozmetické výrobky s obsahom Emu oleja. V kozmetickej rade Velvet sú denné, nočné krémy, pleťové vody a pleťové mlieka. Rada Magnitudo obsahuje vitamín E, provitamín B5 s vysokou vsakovacou schopnosťou.

Emu olej a výrobky z emu oleja už svojimi vlastnosťami presvedčili mnohých a sú výzvou pre všetkých, ktorí jeho priaznivé účinky ešte len chcú vyskúšať.
 


EOK Australian Slovakia - Emu farmaEOK AUSTRALIAN SLOVAKIA s.r.o.
Veterná 515/6, 922 02 Krakovany

tel.: +421-33-7798841, mobil: +421-905-855338
e-mail: info@emufarma.sk

www.emufarma.sk

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: