Lekárom sa nepáčia podmienky vyrokované s poisťovňou Dôvera

Zdravotný výbor Slovenskej lekárskej komory (SLK) nie je spokojný s vyrokovanými podmienkami so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Výsledok totiž ani po sérii rokovaní nepovažuje za uspokojivý.

"Navýšenie cien je minimálne a v žiadnom prípade nezabezpečí navýšenie zdrojov u väčšiny poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v neštátnej ambulantnej sfére, nevyhnutne potrebných na realizáciu zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier, pri zamestnávaní zdravotnej sestry v plnom pracovnom úväzku, o primeranom ohodnotení práce lekára už ani nehovoriac," informovala predsedníčka výboru Zuzana Teremová.

Poukázala na to, že k podpisu zmluvy pristupuje SLK iba pod hrozbou neuzatvorenia zmluvy s Dôverou na základe "nedohody" a z toho vyplývajúceho postavenia nezmluvných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ale i pod hrozbou uloženia pokuty zo strany VÚC za neuzatvorenie zmluvy s poisťovňou. Lekári avizovali, že aj naďalej budú požadovať zvýšenie cien výkonov, ako i navýšenie zdrojov do systému a so súčasnou situáciou sa neuspokoja.

Dôvera sa v utorok (20.3.) dohodla so zástupcami nemocníc a lekárov, reprezentovaných napríklad Zdravitou, Slovenskou lekárskou komorou, Slovenskou komorou zubných lekárov či Asociáciou nemocníc Slovenska, na zmluvných a cenových podmienkach od apríla.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: