Prečo musíme privítať jarné obdobie s kávou bohatou na Antioxidanty?

Prečo musíme privítať jarné obdobie s kávou bohatou na Antioxidanty?
Zdroj: bigstockphoto.com

Ako iste všetci vieme, privítaním jari sa pre ľudské telo začína obdobie očisty, obdobie zbavovania sa škodlivých látok v tele ako aj s tým spojené zbavenie sa prebytočných kilogramov. Nielen lunárny kalendár, zmena času a zmena počasia naznačujú, že práve jar je tým pravým obdobím, kedy sa organizmus najľahšie zbavuje škodlivín, ale dokazujú to aj rôzne lekárske štúdie a nakoniec naše telo samo cíti, že potrebuje pôstnejšie obdobie, aby organizmus načerpal viac energie a síl do krásnych slnečných dní.

Záujem o vedomosti o rovnováhe antioxidantov a prooxidantov v našom tele neustále narastá. Prooxidanty sú látky, ktoré sa skladajú hlavne z tzv. voľných radikálov, ktoré negatívne ovplyvňujú naše tkanivá v tele a tým sú neoddeliteľnou súčastou pri nástupe chorôb. V tomto štádiu je dôležité vedieť proti nim bojovať a práve tu si telo pýta potrebné vitamíny, minerály, špecifické enzýmy, karotenoidy a flavonoidy a ich interakciou sa snaží zničiť chorobu. Túto obranu môžeme nazvať ako antioxidačnú obranu, ktorá má za úlohu bojovať proti všetkým škodlivinám a voľným radikálom a dostať telo do potrebnej rovnováhy. Je preto nutné, aby sme do nášho jedálnička zaradili jedlá a nápoje bohaté na antioxidanty. Antioxidanty zničia škodliviny, obmedzia proces oxidácie, znížia pravdepodobnosť srdcovocievnych chorôb a rakoviny a prijímané prirodzene v potrave sú účinnejšie ako vitamínová tableta. Z ovocia a zeleniny sú naň bohaté najmä tie, ktoré majú farebné pigmenty obsahujúce karotenoidy a flavonoidy. Z nápojov sú to najmä zelený čaj a červené víno, ktoré uvádzajú veľký obsah antioxidačných látok.

Káva patrí tiež k nápojom, ktorý obsahuje antioxidačné látky ako polyfenoly, nevyhnutné pre naše telo. Aj v tomto prípade však platí pravidlo, že nieje káva ako káva. Obsah antioxidantov v káve ovplyvňuje nielen jej druh ale aj spôsob úpravy kávových zŕn. Je známe, že viac antioxidantov má práve káva Robusta, aj keď je Arabika viac konzumovaná pre jej silnú arómu a chuť. Aby sme prijali správne množstvo antioxidantov, je buď dobré striedať konzumáciu arabiky a robusty alebo konzumovať zdravú kávu, ktorá je bohatšia na antioxidanty ako bežná káva a má o 300% viac Antioxidantov ako zelený čaj. Fitness Coffee® je zdravá káva, 100% prírodná, bez obsahu farbív, konzervantov a škodlivých látok, ktorá okrem toho, že je zmesou kvalitných zŕn Arabiky a Robusty, obsahuje najviac 16 druhov bylín a korení. Tieto sú starostlivo vyberané tak, aby boli bohaté na živiny, ktoré naše telo potrebuje ako napr. horký pomaranč, rhodiola rosea, mäta, zázvor, kurkuma, aníz, sladké drievko a iné, ktoré si v šálke lahodnej chuti kávy zachovávajú tie najlepšie vlastnosti: čistia a tonizujú telo, zrýchľujú metabolizmus, zvyšujú energiu, pomáhajú spaľovať tuky a pritom chránia Vaše bunky pred toxínmi.

Podľa vedeckých štúdii (Dr. Carlmark, / Dr. Nylander, Švédsko) obsahuje káva FITNESS COFFEE® o 300% viac Antioxidantov ako zelený čaj aj vďaka obsahu bylín, ktoré majú potenciálne antioxidačné účinky.

Privítajte jar, relaxujte a očistite Vaše telo s neodolateľnou vôňou a delikátnou chuťou zdravej kávy FITNESS COFFEE®.

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: