Nemocnica rozširuje geriatriu o ďalšie lôžka, už ich má 87

O deväť lôžok na 87 rozšíri od nedele, 1. apríla oddelenie geriatrie Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL. Rozšírenie oddelenia má poskytnúť seniorom lepšiu zdravotnú starostlivosť, o ktorú je v regióne veľký záujem. Geriatriu totiž vlani zrušila neďaleká nemocnica v Banskej Bystrici.

„Oddelenie patrí k najvyťaženejším v nemocnici, čo súvisí najmä s vekovým priemerom obyvateľstva a jeho postupným starnutím,“ uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice Jozef Botka. Oddelenie prijíma akútnych pacientov, ktorí majú často aj päť a viac diagnóz chronických ochorení. Rieši predovšetkým náhle zmeny zdravotného stavu okrem tých, ktoré je nutné sledovať na JIS. Pacienti sú prijímaní počas dňa, noci, víkendov a sviatkov.

„Naše oddelenie vykonáva základné zákroky, terapeutické a diagnostické punkcie. Liečba je poskytovaná v súlade s novými poznatkami a štandardami,“ povedala primárka oddelenia geriatrie Anna Remišová. Cieľom oddelenia je zabezpečiť rýchlu diagnostiku klientom, poskytnúť adekvátnu liečbu a zabezpečiť vhodné prostredie. „Našou prioritou je, aby klienti oddelenia odchádzali do domácej starostlivosti spokojní,“ dodala.

Nemocnicu Zvolen a.s. začala prevádzkovať spoločnosť AGEL SK a.s. od 1. júla 2010. Hlavným cieľom u dcérskych spoločností je dosiahnutie vyrovnaného hospodárenia na báze reštrukturalizácie, optimalizácie a zefektívnenia procesov. To všetko pri zachovaní základnej premisy spoločnosti - poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: