Prípadov chrípky v 13. týždni pribudlo

Ako chrípka a chrípke podobné ochorenia lekári nahlásili počas tohto týždňa 8.463 ochorení, čo predstavuje 14,4 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení (ARO). V porovnaní s predchádzajúcim týždňom došlo k nárastu chorobnosti o 10,1 percenta. Najvyššia chorobnosť bola v Trenčianskom a v Nitrianskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji. Najviac chorých bolo medzi deťmi od šesť do 14 rokov.

Lekári celkovo zaznamenali 58.753 akútnych respiračných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť vzrástla o 6,3 percenta. Najviac chorých bolo v Prešovskom, Nitrianskom a Košickom kraji, najmenej v Bratislavskom kraji. Lekárov pre chorobu museli najčastejšie navštíviť deti do päť rokov.

Pre zvýšenú chorobnosť bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v 13 materských školách a v 32 základných školách. Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený aj v desiatich jednotlivých triedach základných škôl v Žilinskom kraji a na dvoch stredných odborných školách v Prešovskom kraji.

TASR informoval Odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: