Manželka prezidenta SR podporila Svetový deň Parkinsonovej choroby

Pri príležitosti Svetového dňa Parkinsonovej choroby na Slovensku, ktorý bude 11. apríla 2012, prijala manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová v Prezidentskom paláci predstaviteľov občianskeho združenia Spoločnosť Parkinson Slovensko. Prvej dáme odovzdali kyticu červených tulipánov, ktoré sú ich medzinárodným symbolom.

"Teší ma, že vás môžem privítať v Prezidentskom paláci a porozprávať o vašej práci pre ľudí s Parkinsonovým ochorením. Taktiež vám chcem prejaviť podporu a pomoc a vyjadriť spolupatričnosť v boji s týmto ochorením," povedala prvá dáma. Prostredníctvom Slovenskej nadácie Silvie Gašparovičovej – Vzdelanie a zdravie pre všetkých venovala občianskemu združeniu šek v hodnote 200 eur na jeho aktivity.

Spoločnosť Parkinson Slovensko združuje občanov postihnutých Parkinsonovou chorobou, ich rodinných príslušníkov, odborníkov a sympatizantov. Hlavnú činnosť vyvíja v siedmich regionálnych kluboch organizovaním spoločenských, rehabilitačných a iných aktivít, ako aj konzultácií s odborným garantom, lekárom – neurológom.

TASR informovala Martina Balleková z Kancelárie prezidenta SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: