korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Manželka prezidenta SR podporila Svetový deň Parkinsonovej choroby

Pri príležitosti Svetového dňa Parkinsonovej choroby na Slovensku, ktorý bude 11. apríla 2012, prijala manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová v Prezidentskom paláci predstaviteľov občianskeho združenia Spoločnosť Parkinson Slovensko. Prvej dáme odovzdali kyticu červených tulipánov, ktoré sú ich medzinárodným symbolom.

"Teší ma, že vás môžem privítať v Prezidentskom paláci a porozprávať o vašej práci pre ľudí s Parkinsonovým ochorením. Taktiež vám chcem prejaviť podporu a pomoc a vyjadriť spolupatričnosť v boji s týmto ochorením," povedala prvá dáma. Prostredníctvom Slovenskej nadácie Silvie Gašparovičovej – Vzdelanie a zdravie pre všetkých venovala občianskemu združeniu šek v hodnote 200 eur na jeho aktivity.

Spoločnosť Parkinson Slovensko združuje občanov postihnutých Parkinsonovou chorobou, ich rodinných príslušníkov, odborníkov a sympatizantov. Hlavnú činnosť vyvíja v siedmich regionálnych kluboch organizovaním spoločenských, rehabilitačných a iných aktivít, ako aj konzultácií s odborným garantom, lekárom – neurológom.

TASR informovala Martina Balleková z Kancelárie prezidenta SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: