Účinné a zdravé chudnutie

Účinné a zdravé chudnutie
Zdroj: bigstockphoto.com

Jar nám začína ukazovať svoju pravú tvár, slniečko vyzýva k ľahšiemu oblečeniu, znižovaniu počtu vrstiev a odhaľovaniu ladných ženských kriviek. S blížiacim sa letom a časom stráveným pri mori či na kúpalisku, je možno potreba ešte niečo vylepšiť. Myslite pri tom však na svoje zdravie a nepremáhajte sa.

Neváhajte si otvoriť ktorýkoľvek ženský magazín a s vysokou istotou v ňom natrafíte na užitočné rady, z ktorých budete môcť aj čo-to vyťažiť. Možno sa zdá, že chudnutie je náročné a mnohokrát aj nemožné, no opak je pravdou. Samozrejme, pevná vôľa je nevyhnutná. Zdravo schudnete len vtedy, ak sa o to nebudete pokúšať nárazovo a s myšlienkou straty niekoľko kíl za minimálny čas. Takto to nepôjde!

Začnite sa kriticky, ale naozaj veľmi kriticky, pozerať na svoju stravu. Všetko, čo je v rozpore s radami, ktoré ponúka snáď každý ženský magazín, vyhoďte zo svojho jedálnička a to okamžite. Sladké vody, biele pečivo, smotanové jogurty, plnotučné mlieko, tradičné maslo, alkohol a v neposlednom rade sladkosti. Odborníci na chudnutie tvrdia, že až 70 percent z procesu redukcie váhy závisí na strave a zvyšných 30 percent môžete ešte ovplyvniť pohybom a cvičením.

Cvičenie a šport sú časovo náročné aktivity, to uzná každý, kto nemá posilňovňu alebo telocvičňu oproti svojmu domu. Áno, treba sa pobaliť, sadnúť do auta alebo nastúpiť do autobusu, odviezť sa na miesto, minimálne hodinku pocvičiť, osprchovať sa a zase cesta domov. V konečnom dôsledku to môže celé zabrať aj tri hodiny, čo popri bežnom pracovnom čase nie je často ani možné.

Preto máte možnosť skúsiť si sama doma pilates cviky, ktoré sú zamerané na rôzne partie tela. Upnete sa na tú, ktorú chcete zlepšiť, nemusíte nikde chodiť a môžete popri cvičení počúvať dobrú hudbu alebo pozerať obľúbený seriál. No bez pohybu sa v lete budete ostýchať ukázať kúsok navyše, tak hoďte výhovorky za hlavu a prekonajte sa.

Zaužívané cvičenie v posilňovni zväčša zameriavate na svaly, ktorých existenciu poznáte a vidíte. No pilates cviky pracujú aj s najhlbšie uloženými svalmi, ktoré vám zaisťujú správne držanie tela, celkové vyváženie a spevnenie svalstva. Tieto cviky sú zamerané na brušné partie, chrbát, boky, ramená či zadok. Cvičenie pilatesu vám môže pomôcť odstrániť bolesti v krížoch aj bolesti kĺbov. Len začnite správne cvičiť.

Konkrétne cviky sú rôzne, no najlepšie si ich zapamätáte podľa názorných obrázkov a ilustrácií, ktorých je na portáloch o cvičení i chudnutí dostatok. Je odporúčané začať s pomocou odborníka, aby ste si neublížili svojou nevedomosťou. Postupne, ak spojíte pohyb niekoľkokrát do týždňa s upraveným jedálničkom, úspechy sa viditeľne dostavia, musíte byť však trpezlivá, veď ani Rím nebol postavený za jeden deň.

Nebojte sa experimentovať so stravou. Vyskúšajte si uvariť zdravé ryby, ktoré ste ešte nejedli, pretože tie kalórie naozaj nemajú. Po dobrom jedle si prečítajte knihu a ak vás pilates nezaujal, tak sa choďte aspoň prejsť do prírody a čerpajte energiu z nej. Nič sa nestane, ak sa rozhodnete trošku pobehnúť, čím zvýšite energetický výdaj a váha pôjde rýchlejšie a efektívnejšie smerom nadol. Nezabúdajte! Všetko sa podarí, ak sa chce a ak je prejavená snaha, to je fakt!

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: