V levočskej nemocnici pracujú na novom parkovacom systéme

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch rekonštrukciu nového parkovacieho systému vo svojom areáli. S obnovou sa začalo pri vstupe do nemocnice. Počas stavebných úprav však budú môcť pacienti a ich príbuzní aj naďalej parkovať v areáli nemocnice.

Novým parkovacím systémom chce vedenie tohto zdravotníckeho zariadenia pacientom a ich príbuzným zabezpečiť parkovanie priamo pri pavilónoch, do ktorých sa potrebujú dostať. V posledných mesiacoch sa často z areálu nemocnice stalo parkovisko pre verejnosť a pacienti nemali možnosť zaparkovať. Náklady na rekonštrukciu sú počítané tak, aby ich návratnosť bola v priebehu jedného roka.

"Naším cieľom je odbremeniť nemocnicu od množstva áut a  nezodpovedných vodičov, ktorí pravidelne nerešpektujú dopravné značenie v areáli, čím spôsobujú neprejazdnosť, blokovanie vozoviek a obmedzujú jazdu vozidiel záchrannej služby a sanitiek," uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Zároveň žiada pacientov a zamestnancov, aby mali po počas rekonštrukcie pochopenie k prechodne zvýšenej hlučnosti a obmedzeniam vyplývajúcim zo stavebných prác. Rekonštrukcia parkovacieho systému by mala byť ukončená v priebehu mája. "Po dokončení rekonštrukcie všetci nový systém parkovania ocenia," uzavrel Jaška.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: