Začala rekonštrukcia prízemia polikliniky vo Zvolene, zmodernizuje sa najmä lekáreň

S komplexnou rekonštrukciou prízemia polikliniky začala v týchto dňoch Nemocnica Zvolen. Súčasťou štvormesačnej rekonštrukcie bude aj vybudovanie verejnej modernej lekárne. Predpokladané celkové náklady na rekonštrukciu sa odhadujú na asi 140.000 eur.

„Rozhodli sme sa zvýšiť komfort návštevníkom a bezpečnosť pacientom našej polikliniky pri predpisovaní liekov. Personál lekárne bude môcť pri vydávaní liekov kontrolovať aj lieky predpísané na oddeleniach, respektíve ambulanciách a lieky, ktoré už boli pacientovi vydávané vo verejnej lekárni, čím výrazne zníži riziko kontraindikácie niektorých liekov,“  uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

Moderné prostredie bude po novom obsahovať čakáreň, lekáreň a už zrekonštruované rehabilitačné oddelenie. Dôjde k úprave podlahy, a zútulneniu celého priestoru vchodu do polikliniky, kde bol umiestnený starý nepoužívaný pult. Hematologickú ambulanciu z prízemia polikliniky presťahujú na prvé poschodie do nových priestorov. Rehabilitačného oddelenia sa táto fáza rekonštrukcie nedotkne.

„Verejná lekáreň prevádzkovaná Nemocnicou Zvolen má za cieľ zlepšiť celkové hospodárenie nemocnice. Získané finančné prostriedky z prevádzky použijeme na ďalší rozvoj nemocničných služieb,“ pripomenul riaditeľ.

Zrekonštruované prízemie polikliniky otvorí nemocnica koncom leta tohto. V priebehu prác nebude zdravotná starostlivosť na jednotlivých oddeleniach nemocnice či ambulanciách  polikliniky zásadným spôsobom obmedzená. „Napriek všetkému, pacienti musia počítať s možnými drobnými prevádzkovými problémami, spôsobenými nutnými stavebnými úpravami,“ dodal Botka.

Nemocnicu Zvolen, ktorá patrí Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK), spravuje spoločnosť AGEL.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: