Príchod bábätka - začiatok nového životného rytmu

Príchod bábätka - začiatok nového životného rytmu
Zdroj: bigstockphoto.com

Vďaka nepretržitej a láskyplnej starostlivosti o bábätko mnoho mladých mamičiek zabúda na seba. Tehotenstvo, pôrod a obdobie dojčenia sú pre ženské telo veľkou záťažou, ale existujú možnosti, ako negatívne prejavy na pokožke, pleti aj vlasoch zastaviť.

Relaxácia vo vani

Intímny kontakt s pokožkou posilňuje inštinktívny pocit dôvery a pohodlia bábätka. Voda s teplotou 36 - 37°C pomáha relaxovať aj unaveným mamičkám. Prípravok do kúpeľa pre bábätká pôsobí blahodarne aj na dospelú pokožku.

Čas na objavovanie

Nežne vezmite svoje bábätko a osušte ho jemnými pohybmi. Nechajte bábätko po kúpaní chvíľku nahé, aby malo možnosť skúmať svoje telíčko. Bude tak mať príležitosť zoznámiť sa so svojimi drobnými prštekmi a palčekmi. V okamihu, keď začne bábätko liezť, začínajú hektické dni, pretože ho nebudete môcť ani na okamih spustiť z očí. Pred vašim bábätkom sa otvorí novy svet a bude tak neustále objavovať a skúmať čokoľvek, čo mu príde do cesty. Pokúste sa na svoj domov pozrieť očami Vášho bábätka a ubezpečte sa, že je pre malé dieťatko bezpečný. Zamerajte sa na ostré rohy a predmety, ktoré deti s obľubou dávajú do úst.

Pre vaše vlasy

Počas tehotenstva sú vlasy väčšinou husté a bohaté. Dôvodom boli hormóny progestogén a estrogén, hladina ktorých sa v tele v čase tehotenstva zvyšuje. Progestogén vyživuje plod a estrogén zabezpečuje rast maternice a prsných žliaz.

Po pôrode sa produkcia hormónov dramaticky znižuje a vlasy náhle strácajú lesk. Aby po pôrode opäť získali objem a boli lesklé, je dôležité využívať vlasové kury, ktoré by sa mali aplikovať do vlhkých vlasov častejšie ako zvyčajne. Vlasová kúra zabraňuje štiepeniu končekov a dodáva vlasom pružnosť a lesk. Nechajte jemne ošetrujúce zložky pôsobiť pod uterákom zaviazaným do turbanu počas 10 až 20 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite dostatočným množstvom vody.

Viac energie pre vaše telo

Stres znižuje hladinu energie vo vašich bunkách, pretože im odčerpáva koenzým Q10. Tento telu vlastný „transformátor“ energie dodáva každej bunke energiu, ktorú potrebuje, aby správne fungovala. Pokiaľ majú bunky málo energie, majú väčšiu tendenciu k tvorbe vrások.

Koenzým Q10 prijímaný prostredníctvom potravy alebo ako doplnok stravy posilňuje srdcovú činnosť, zlepšuje využitie energie a obranyschopnosť organizmu a chráni nervový systém. Krémy s obsahom koenzýmu Q10 účinne bojujú proti vráskam. Prvé vrásky sa objavujú v oblasti očí. Je preto veľmi dôležité, aby ste starostlivosti o túto oblasť venovali osobitnú pozornosť. Rovnako dôležitý na podporu tvorby energie v bunkách je v náročných obdobiach prijem potravín s vysokým obsahom koenzýmu Q10, napr. sójových bôbov, vlašských orechov, mandlí, olejov, ovocia bohatého na oleje, niektorých rýb a zelenej zeleniny, najmä špenátu.

Autor článku: časopis Bedeker zdravia

Dátum zverejnenia: