V Košiciach sa začína 17. Ezoterický festival, ponúkne zdravú výživu aj prednášky

Záujemcovia o ezoteriku, zdravý životný štýl a duchovno sa môžu tešiť na dvojdňový 17. Ezoterický festival v košickom Jumbo centre. Začne sa v piatok 27. apríla. Organizátor výstavy Peter Tóth pre TASR uviedol, že chystajú aj novinky. Vystavovateľov príde okolo 50.

"Prvýkrát bude k dispozícii počas celej výstavy detský kútik. Tí, ktorí budú mať záujem vypočuť si prednášky, alebo pokojne si pozrieť výstavu a majú dieťa, tak sa oň zdarma postarajú profesionálne animátorky," uviedol Tóth. Ťahákom bude aj bezplatný Turíčny koncert, na ktorom vystúpi Žiarislav a Bytosti.

Na festival zavíta podľa Tótha veľmi žiadaný prednášateľ, doktor Ivan Rusnák, "veľkou kapacitou" bude aj Alla Dmitrijevna Kulikova. Z Číny príde majster YU Qingdi. Ako odborník na geopatogénne zóny a bioinformačnú pamäť vody sa bude prezentovať Andrej Sándor.

Vlani sa ezoterická výstava konala v októbri, prišla na ňu asi tisícka záujemcov. Ľudí podľa Tótha oslovujú najmä prednášky, zdravé potraviny, ale aj ezoterické pomôcky za zvýhodnenú cenu. "Niekto sa sem príde zdravo najesť, pobaviť," doplnil. Na poslednej výstave boli napríklad aj numerológovia či astrológovia. Vystavovatelia ponúkali potraviny pre celiatikov, makrobiotikov a vegetariánov, čaje, liečivé kamene, soľné a vonné lampy, oleje a tyčinky, knihy a literatúru o zdraví.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: