Coty Inc. a DKMS pomohli získať rekordných 3,2 milióna amerických dolárov

Šiesty výročný gala večer DKMS s názvom Spoločným úsilím proti rakovine krvi (Linked Against Blood Cancer), moderovaný Katharinou Harf, riaditeľkou inšpiračných aktivít organizácie DKMS Americas, sa konal vo štvrtok večer v Cipriani Wall Street pred vypredaným hľadiskom. Tento gala večer opäť raz prekonal rekordy z predchádzajúcich rokov, keď sa na ňom vyzbieralo 3,2 milióna dolárov na podporu boja proti rakovine krvi. Spoločnosť Coty Inc., popredná svetová kozmetická spoločnosť, a organizácia DKMS, najväčšie svetové centrum darcovstva kostnej drene, spoločne získali finančné prostriedky na podporu registrácie nových darcov kostnej drene a na pomoc pacientom z celého sveta.

„Rodina Cotyovcov je nadšená vo svojom odhodlaní podporovať organizáciu DKMS a pomáhať tak zachraňovať životy,“ povedal Bernd Beetz, generálny riaditeľ spoločnosti Coty Inc. a čestný predseda tohto podujatia. „Sme veľmi hrdí na to, že tento rok, aj vďaka podpore zamestnancov, partnerov a priaznivcov spoločnosti sa nám podarilo dosiahnuť novú rekordnú výšku vyzbieranej sumy.“

V priebehu takmer dvoch desaťročí organizácia DKMS zaregistrovala viac ako 3 milióny darcov a pomohla zachrániť viac ako 30.000 životov ľuďom z celého sveta. Ešte stále iba šesť z desiatich ľudí je schopných nájsť vhodného darcu.

V priebehu gala večera Beetz udelil cenu „DKMS Linked Against Blood Cancer Award“ (Spoločne s DKMS proti rakovine krvi) medzinárodne preslávenej modelke a obchodnej partnerke spoločnosti Coty, Heidi Klum, za jej neúnavnú charitatívnu prácu, ktorá zahŕňa úsilie boja proti rakovine.

Zakladateľ organizácie DKMS, Peter Harf, mal tú česť udeliť Alejandro Santo Domingovi, dlhoročnému členovi predstavenstva a oddanému stúpencovi organizácie DKMS, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Quadrant Capital Advisors, cenu „Fight Against Blood Cancer Award“ (Cena za boj proti rakovine krvi) za podporu organizácií a charitatívnych spoločností, ktoré sa venujú boju s touto chorobou.

„Budeme naveky vďační za podporu nášho obchodného zakladajúceho sponzora, spoločnosti Coty, a ostatným dlhoročným podporovateľom za to, že sa k nám pridali v boji proti rakovine krvi,“ povedala Katharina Harf. „So sumou 3,2 milióna dolárov, ktorú sme vyzbierali, budeme schopní zaregistrovať takmer 50.000 nových darcov kostnej drene, ktorí nám pomôžu zachraňovať ďalšie životy. Všetci sme svedkami zázraku stretnutia darcov a pacientov na tomto gala večere a s vašou podporou môžeme robiť ďalšie zázraky.“

Najväčšou udalosťou večera bol „The Moment of the Match“ (Moment nájdenia zhody), keď Katharina Harf predstavila Mindi Finch a jej malého syna Gregoryho, ktorí sa mohli stretnúť s Katie D'Entremont, ktorá zachránila Gregorymu život. Pre všetkých troch to bolo na pódiu ich prvé stretnutie. Šesťročný Gregory a jeho nádherný úsmev si získali srdcia všetkých ľudí v sále.

Návrhár a televízna osobnosť Nate Berkus uviedol špeciálne vystúpenie, na ktorom sa predstavil spevák Skylar Grey, ktorý bol päťkrát nominovaný na cenu Grammy. Grey je aj autorom piesní a napísal hity pre také speváčky, akými sú Rihanna a Christina Aguilera, a nedávno ho zaradil Esquire medzi vychádzajúce hviezdy roku 2012. K ďalším hviezdam tohto gala večera patrili Solange Knowles, Nelly, Ashanti, Dakota Fanning, Vera Wang, Kyle MacLachlan, Anja Rubik, Derek Lam a Coco Rocha.

Pred začiatkom gala večera na počesť partnerstva „Coty-DKMS Linked Against Blood Cancer“ a 6. výročného gala večera DKMS, Heidi Klum rozsvietila na ikone New York City, známej budove Empire State Building, červené a biele svetlá.

„Som vďačná spoločnosti Coty a organizácii DKMS za všetko, čo robia v boji proti rakovine krvi a je mi cťou, že sa k nim môžem v tomto boji pridať," povedala Klum. „Spolupracujem so spoločnosťou Coty ako tvár značky ASTOR a aj ako tvár mojej vône Shine, takže máme možnosť prehlbovať náš vzťah s Berndom a celou rodinou Cotyovcov a prispievať k tejto ušľachtilej snahe, čo je skutočne úžasné. Byť súčasťou tejto nádhernej práce organizácie DKMS a partnerstva „Spoločne proti rakovine krvi“ je úžasnou skúsenosťou.“

Spoločnosť Coty sa k organizácii DKMS a k jej boju proti rakovine krvi pridala v októbri roku 2006. Rakovina krvi sa spoločnosti Coty Inc. veľmi osobne dotkla v roku 1991, keď manželka bývalého dlhoročného predsedu predstavenstva spoločnosti Coty Inc., Petra Harfa, podľahla leukémii.

Celý výnos zo 6. gala večera DKMS bude venovaný priamo na získavanie ďalších darcov kostnej drene a na ďalší pokrok v liečbe tohto ochorenia a starostlivosti o postihnutých. Každý rok je viac ako 140.000 ľudí diagnostikovaná rakovina krvi vrátane leukémie, ktorá je najbežnejším rakovinovým ochorením detí a dospievajúcej mládeže.

O spoločnosti Coty Inc. Spoločnosť Coty založil v Paríži v roku 1904 Francois Coty, ktorý sa považuje za zakladateľa moderného kozmetického priemyslu.

V dnešnej dobe je spoločnosť Coty Inc. uznávanou jednotkou na poli globálneho kozmetického priemyslu a ročne dosahuje zisk vo výške 4,1 miliardy dolárov. Poháňaná podnikateľským duchom, nadšením, novátorstvom a kreativitou Coty Inc. vytvorila neprekonateľné portfólio známych značiek a dodáva svoje inovatívne produkty spotrebiteľom na 135 trhoch celého sveta.

Medzi značky distribuované divíziou Coty Prestige do prestížnych obchodov na celom svete patria Balenciaga, Bottega Veneta, Calvin Klein, Cerruti, Chloe, Chopard, Davidoff, Jennifer Lopez, Jil Sander, JOOP!, Karl Lagerfeld, Kenneth Cole, Gwen Stefani, Lancaster, Marc Jacobs, Nikos, philosophy, Roberto Cavalli, Sarah Jessica Parker, Truth or Dare by Madonna, Vera Wang, Vivienne Westwood a Wolfgang Joop.

Medzi značky distribuované divíziou Coty Beauty do širšieho spektra obchodov patria adidas, ASTOR, Baby Phat, Beyonce Knowles, Celine Dion, Chupa Chups, David and Victoria Beckham, Elite Models, Esprit, Exclamation, Faith Hill, GUESS?, Halle Berry, Heidi Klum, Jovan, Kate Moss, Kylie Minogue, Lady Gaga, Manhattan, Manhattan Clearface, Miss Sporty, Nautica, N.Y.C. New York Color, Nicole by OPI, OPI, Pierre Cardin(1), Playboy, Rimmel, Sally Hansen, Stetson, Tim McGraw, TJoy a Tonino Lamborghini.

Coty a Puig S.L.uzavreli strategické partnerstvo na distribúciu radov parfumov Antonio Banderas, Carolina Herrera, Nina Ricci, Paco Rabanne, Prada, Shakira a Valentino v USA a Kanade.

O partnerstve „Coty-DKMS Linked Against Blood Cancer“

V októbri 2006 sa spoločnosť Coty Inc., popredná svetová kozmetická spoločnosť, pripojila k organizácii DKMS ako jej zakladajúci obchodný sponzor v boji proti rakovine krvi, a to založením partnerstva „Coty-DKMS Linked Against Blood Cancer“ – predtým nazývaného partnerstvo Coty-DKMS Linked Against Leukemia (Coty-DKMS v spoločnom úsilí v boji proti leukémii). Spoločnosť Coty, vedená generálnym riaditeľom Berndom Beetzom, využíva svoje významné partnerské vzťahy so slávnymi osobnosťami na rozširovanie povedomia o tomto ochorení a pomáha tak získavať darcov kostnej drene z celého sveta. Ak chcete získať viac informácii alebo možnosť zaregistrovať sa ako darca kostnej drene, navštívte stránky www.getswabbed.org.

O organizácii DKMS

Poslaním organizácie DKMS je viesť boj proti rakovine krvi povzbudzovaním ľudí, aby darovali kostnú dreň a zachránili tak ľudské životy. Viac ako 30.000 darcov registrovaných v organizácii DKMS pomohlo darovaním svojej kostnej drene zachrániť ľudské životy. Organizácia DKMS je najväčším svetovým centrom darcovstva kostnej drene s viac ako 3 miliónmi registrovaných darcov z celého sveta. DKMS Americas je podľa článku 501(c)(3) zákona neziskovou organizáciou.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: