Poznatky a skúsenosti onkologického pacienta so stravovaním

Poznatky a skúsenosti onkologického pacienta so stravovaním
Zdroj: bigstockphoto.com

„Karcinóm prostaty mi diagnostikovali pred dvoma rokmi, keď preventívna prehliadka u urológa naznačila možný problém. Aj keď som sa podobným spôsobom stravoval pred stanovením diagnózy, po zistení ochorenia som sa rozhodol vylúčiť zo stravy údeniny, vyprážané jedlá, stužené tuky, sladkosti (okrem medu a čokolády). Stanovil som si zásadu „nezjem nič, o čom neviem kto, kde a z čoho navaril. Samozrejme to vylučuje jedlo v reštauráciách,“ hovorí Jozef Frank, ktorý v Centre pomoci LPR v Martine vedie Hodinku racionálnej výživy a dáva pacientom typy čo a ako správne variť.

„Všetko je jedovaté a nie je nič, čo by nebolo jedom. Záleží na dávke!“ To tvrdil pred necelým poltisícročím lekársky reformátor Paracellsus. Platí to i dnes, keď sme zavalení informáciami, ako sa prostredníctvom potravy udržať zdraví, svieži a štíhli. Raz treba obmedziť cukor, potom živočíšne bielkoviny, dať sa na makrobiotiku, vegetariánstvo, vynechať tuky, nepiť to či ono, čo je dobré proti rakovine a čo nie.

Stanoviť presne, čo máme jesť a čo nie, je ťažké a túto vyváženosť v jedení si musí stanoviť každý sám s ohľadom na svoju fyzickú aktivitu, vek, choroby atď., zdôrazňuje Jozef. Na ilustráciu uvádza príklad svojho stravovania, pričom si nezakladá nárok na nejakú univerzálnosť. Samozrejme, strava je pestrá a chutná.

Raňajky

Základom raňajok sú obilninové kaše: ovsená, kukuričná, pohánková, pšenová. Príprava je veľmi jednoduchá, vlastne len chvíľu povariť a nechať pod pokrievkou vstrebať vodu alebo mlieko. Dochucujem maslom, medom, ovocím, jogurtom, kvalitnou čokoládou, mletými ľanovými a slnečnicovými semiačkami a naklíčenými semenami (šošovica, pšenica, fazuľa mungo). Tieto raňajky sú sýte, ale nezaťažia žalúdok a keďže denne cvičím 2-3 hodiny, mám dostatok energie.

Desiata

Ovocie. Dávam prednosť domácemu sezónnemu.

Obed

Väčšinou zelenina na mnoho spôsobov a ryby, občas ako pochúťka kúsok chudého mäsa. Prílohy rôzne – celozrnné cestoviny, naturálna ryža, zemiaky varené v pare. Nevyhýbam sa ani múčnym jedlám.

Zemiaky s rybou a zeleninou

V šupke uvarené zemiaky pokrájať na plátky, jednu vrstvu poukladať na vymastený plech, na zemiaky poukladať opečené plátky ryby (tuniak, halibut...) Na to poukladáme vrstvu podusenej koreňovej zeleniny, ďalšiu vrstvu zemiakov, navrch plátky paradajok a na drobno rozobratú brokolicu, zaliať buď bešamelom alebo kyslou smotanou, posypať parmezánom a zapiecť. Podávať s nasekaným cesnakom a príležitostnými zelenými bylinkami – v zime je vhodná žerucha.

Olovrant

Kúsok domáceho ovocného kysnutého koláča, bylinkový čaj s medom.

Večera

Domáci celozrnný chlieb s kúskom syra a zeleninovým šalátom, na jar je vhodný i z divo rastúcich rastlín – žihľava, púpava, medvedí cesnak, zajačia ďatelinka...

Recept č. 2 – Polenta (kukuričná kaša) plnená baklažánom

Podľa návodu uvaríme polentu, polovicu dáme na vymastený plech, naukladáme vopred pripravený (nasolený a „vyžmýkaný“) a opečený baklažán. Na kolieska baklažánu poukladáme pór alebo cibuľu, prikryjeme plátkami tvrdého syra. Druhú polovicu polenty dáme na vymastený väčší plech a po vychladnutí nakrájame na štvorce, poukladáme ich na syr a zapečieme do ružova.

Recept č. 3 – Opečené tofu v pikantnej paradajkovej omáčke

Na panvici wok opečieme na kocky pokrájané tofu do ružova, vyberieme a pridáme nakrájanú cibuľu a sparené a ošúpané paradajky, chvíľu dusíme, rozmixujeme, pridáme pochutiny a koreniny podľa chuti, vložíme opečené tofu.

Čo v mojom jedálnom lístku nesmie chýbať?

  • Cesnak a cibuľa – pokiaľ možno surové a v množstve, ktoré je pre telo prijateľné.
  • Víno – kvalitné červené denne k jedlu asi 2 dcl.
  • Zázvor – čerstvý.
  • Domácky vyrobené potraviny – chlieb, jablkový ocot, kečup, ovocné kaše.
  • Brokolica – najlepšie varená v pare.

Od stanovenia diagnózy sú to už viac ako dva roky, stále ma aktívne sleduje onkológ, pravidelne mi robí biopsiu a onkomarkery a môj zdravotný stav sa podstatne nemení. Samozrejme, žiadna diéta ani super zdravé potraviny rakovinu nevyliečia, ale pestrá a vyvážená strava, fyzická kondícia a pozitívne myslenie tomu môžu pomôcť.

Ďalšie Jožkove recepty nájdete na blogu Centra pomoci Ligy proti rakovine http://centrumpomoci.blogspot.com/2012/04/hodinka-racionalnej-vyzivy-s-jozkom.html

Autor článku: Jozef Frank, Liga proti rakovine SR

Dátum zverejnenia: