korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Prípadov chrípky v tomto týždni ubudlo

Chrípky a jej podobných ochorení v aktuálnom 18. kalendárnom týždni ubudlo. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom došlo k poklesu chorobnosti o 29,3 percenta, celkovo bolo hlásených 3028 ochorení. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Nitrianskom kraji, najnižšiu v Bratislavskom kraji. Najviac chorých bolo vo vekovej kategórii detí do päť rokov.

V aktuálnom 18. kalendárnom týždni bolo hlásených celkovo 34.198 akútnych respiračných ochorení (ARO). V porovnaní s predchádzajúcim týždňom došlo k poklesu chorobnosti o 15,5 percenta. Najvyššiu chorobnosť ARO zaznamenali v Žilinskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine detí do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 807 osôb, čo predstavuje 2,4 percenta. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sínusitídy (440). Ostatné komplikácie predstavovali otitídy (173) a pneumónie (194). Ochorenia hlásilo 59 percent lekárov pre deti a dorast a 48 percent praktických lekárov pre dospelých.

Z dôvodu zvýšeného výskytu ARO a ochorení podobných chrípke zatvorili jednu materskú školu v Banskobystrickom kraji, a tiež dve materské a jednu základnú škole v Prešovskom kraji. TASR dnes informoval Odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: