korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Na Donovaloch začína séria Regionálnych stretnutí lekárnikov Slovenska

Na Donovaloch sa zajtra uskutoční prvé zo série odborných regionálnych stretnutí lekárnikov, ktoré organizuje Slovenská lekárnická komora a Regionálna lekárnická komora Trenčín v spolupráci s Alianciou lekárnikov a spoločnosťou Unipharma – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Hlavnou témou všetkých regionálnych stretnutí je Súčasná legislatíva v zdravotníctve – dôsledky a riešenia. Na stretnutie na Donovaloch potvrdilo účasť viac ako 100 lekárnikov z okolitých regiónov.

S odbornými prednáškami na podujatí vystúpi prezident Slovenskej lekárnickej komory Tibor Czuľba, viceprezident SLeK Ondrej Sukeľ a predseda predstavenstva Unipharmy Tomislav Jurik. S projektom Lekárne lekárnikom vystúpi Ladislav Kňaze, predseda predstavenstva Aliancie lekárnikov. „Pokračujeme v tradícii organizovania regionálnych stretnutí lekárnikov. Vždy sa pritom sústreďujeme na rozvinutie verejnej odbornej diskusie na témy, ktoré najviac zaujímajú slovenských lekárnikov. V súčasnosti je to práve legislatíva v zdravotníctve so svojimi dôsledkami na lekárnikov a ich lekárne. Zároveň prinášame návrhy na možnosti riešenia týchto dôsledkov,“ povedal na margo stretnutí Tibor Czuľba, prezident Slovenskej lekárnickej komory.

Po Donovaloch budú Regionálne stretnutia lekárnikov pokračovať v priebehu mája postupne v Žiline, Košiciach, Bratislave a Nitre. Odborným garantom podujatia je Slovenská farmaceutická spoločnosť- LS a generálnym reklamným partnerom spoločnosť KRKA.


Slovenská lekárnická komora je jediná zákonom zriadená stavovská organizácia farmaceutov na Slovensku. Vznikla 3.12.1991, s cieľom chrániť odborné záujmy svojich členov – slovenských lekárnikov. Prvým prezidentom SLeK bol RNDr. Anton Bartunek. V súčasnosti je jej členmi takmer 4000 lekárnikov.

Autor článku: Mgr. Adriana Bednárová

Dátum zverejnenia: