korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Ambulancie privítali, že z navýšených zdrojov pridajú aj im

Ambulantní lekári vítajú, že prostriedky z rozpustenia 50-miliónovej rezervy v štátnom rozpočte, sa dostanú aj k nim. Predchádzajúce vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) im podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov SR Ladislava Pászotora predtým totiž, naopak, malo oznámiť, že všetky navýšené peniaze pôjdu do nemocníc.

Ozrejmil, že celkovo by ku všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, teda nemocniciam aj ambulanciám, malo prísť päť miliónov eur mesačne, pričom potrebných je 5,3 milióna. O zmluvných vzťahoch dnes súkromní lekári združení v Zdravite a Slovenská lekárska komora rokovali so štátnou VšZP.

"Išlo o úvodné rokovanie k novým zmluvám s ambulantnými lekármi, keďže súčasné zmluvy sú platné do 30. júna. Na tomto stretnutí VšZP opakovane potvrdila, že všetky finančné prostriedky, ktoré získa z rezervy v štátnom rozpočte, dostanú poskytovatelia v plnej výške," uviedla hovorkyňa poisťovne Dana Gašparíková.

Priblížila, že VšZP na rokovaní predstavila návrh nového modelu úhrady laboratórnych a diagnostických vyšetrení. "Ide o zásadnú zmenu, ktorú je potrebné vzájomne odkomunikovať, dohodnúť sa na detailoch i konkrétnej aplikácii, takže diskusia o návrhu bude ešte pokračovať," doplnila.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: