Prebuďte svoj šiesty zmysel

Prebuďte svoj šiesty zmysel
Zdroj: bigstockphoto.com

Intuícia je základom šťastného a zdravého života. Kniha Teresy Bradyovej, založená na výskume intuície, slúži ako príručka pre začiatočníkov i pokročilých. Pre ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a žiť zdravšie, lepšie.

Chcete objaviť päť hlavných typov intuitívnej komunikácie založenej na duchovnom zraku, sluchu, dotyku, pocite a poznávaní? Naučte sa používať jednoduché nástroje ako biele svetlo, kontrola energie, snívanie alebo čistenie čakier. Až potom na základe poznania budete môcť vziať život do vlastných rúk.

Kniha Prebuďte svoj šiesty zmysel je určená pre ľudí, ktorí nemajú na nič čas. Ponúka jednoduché a účinné rady, ako v sebe rýchlo prebudiť intuíciu a ako ju používať v každodennom živote. Vedie k rozvíjaniu vyšších zmyslov metódou jednoduchých cvičení, ktoré autorka dopĺňa skúsenosťami z vlastného života. Praktické rozdelenie na 26 postupných krokov či nástrojov umožňuje čitateľovi rýchlo sa orientovať v problematike, osvojiť si jednotlivé cvičenia a odporúčania.

Iba na Zzz.sk si môžete prečítať exkluzívny úryvok z knihy.

Relaxácia

Slovo relaxácia nadobudlo dnes emotívny náboj – každý ju potrebuje, chce a túži po nej, no nikto na ňu nemá čas. V našej hektickej dobe sa relaxácia ako prostriedok na dosiahnutie vnútornej pohody často dostáva na vedľajšiu koľaj.

V tejto kapitole vám chcem pomôcť pri obnovovaní blahodarných účinkov relaxácie vo vašom živote. K relaxácii pristupujem holisticky, pričom jej úlohou je udržať dobré zdravie a pomáhať pri rozvíjaní šiesteho zmyslu.

Spoločnosť sa pri svojom napredovaní čoraz väčšmi vzďaľuje od vnútornej relaxácie a harmónie a pribúdajú v nej choroby a nepokoj. Tok energie v nás sa oslabuje a chaotizuje, pretože nám vládnu kofeín a hodiny. Takýto životný štýl neprospieva zdraviu ani rozvoju šiesteho zmyslu.

Definícia relaxácie

Z nášho hľadiska relaxovať nie je to isté ako podriemkavať, vyspávať alebo zaháľať. Relaxovať značí harmonizovať a vyvážiť činnosť tela, mysle a ducha. Keď sú tieto tri zložky zrelaxované, podajú vrcholný výkon a vtedy sa môžete tešiť zo všetkého, čo ponúka život a šiesty zmysel.

Pamätajte si:

Čím sú uvoľnenejšie telo, myseľ a duch, tým rýchlejšie a efektívnejšie sa môže rozvíjať šiesty zmysel.

Keď nie sú telo, myseľ a duch v rovnovážnom stave, energia nemôže voľne prúdiť v hmotnom ani éterickom tele. Všetky systémy pracujú pod úrovňou svojej plnej kapacity a začnú sa prejavovať poruchy ich funkcií. Človeka trápia bolesti, únava a vnútorný nepokoj, to môže nakoniec vyústiť do vážneho ochorenia. Narušená citová rovnováha a depresia často vedie k nezdravému stravovaniu. Keď sa rozladí činnosť všetkých systémov, naruší sa aj rovnováha ducha a jeho spojenie s hmotným telom. Šiesty zmysel sa za takýchto podmienok nemôže rozvíjať a stráca sa prístup k duchovnej pomoci. Signály z univerzálneho vedomia sú slabé a ich význam je zahmlený.

Ak nejasný odkaz navyše nesprávne interpretujete alebo nedostanete nijakú výstrahu či iné posolstvo, znamená to, že ste veľmi ďaleko od akéhokoľvek stavu relaxácie či harmónie. Čo v takom prípade robiť?

Začnite systematicky relaxovať telo, myseľ a ducha a pokúste sa začleniť do svojho života, podľa vlastných časových možností a vlastným spôsobom tieto veci. Uvoľnite si myseľ a tým aj telo  – zdravo sa stravujte, cvičte a manuálne pracujte.

Nástroje v tejto knihe pomáhajú pri uvoľňovaní mentálnej strnulosti, tým vyvolávajú okamžitý a hlboký relaxačný účinok na telo a výrazne podporujú rozvíjanie šiesteho zmyslu.

Jedzte zdravé jedlá. Snažte sa čo najväčšmi priblížiť k vegetariánskej strave. Blahodarný účinok celozrnnej stravy, zeleniny a ovocia sa nedá ani opísať. Navyše, vďaka farbe, tvaru a zloženiu sú takéto jedlá aj umeleckým dielom. Nielenže lahodne voňajú a chutia, ale aj tak vyzerajú. Na rozdiel od nich hamburgery, zemiakové hranolčeky, čokoládové tyčinky a sladené bublinkové nápoje nepridávajú nášmu zdraviu ani kráse aury. Keďže ste to, čo jete, ak budete jesť krásne jedlá, aj vy budete krásni v každom zmysle slova. Jedzte preto čo najrôznejšie druhy ovocia a zeleniny, aby ste podporili rozvoj šiesteho zmyslu. Ak ešte nie ste presvedčení o prospešnosti zdravého stravovania, skúste toto cvičenie – otvorte balík čerstvého mäsa a vnímajte ho svojimi zmyslami. Dobre sa naň pozrite, dotknite sa ho a ovoňajte. Vedľa neho potom položte tanier plný čerstvej zeleniny a ovocia. Budete šokovaní, ako rozdielne na vás pôsobia zrakové, hmatové a čuchové vnemy. Mŕtve mäso zapácha, zatiaľ čo živé bunky zeleniny a ovocia príjemne voňajú. Duchovnými zmyslami by ste zároveň mali vnímať život v bunkách zeleniny a ovocia a mŕtve vibrácie živočíšnych proteínov.

Ďalšie cvičenie je veľmi dôležité pre udržanie dobrej spolupráce medzi telom, mysľou a duchom. Nepotrebujete telocvičňu. Stačí, ak si do denného programu zaradíte krátku prechádzku. Veľmi prospešný je aj každodenný strečing. Pravidelné domáce práce sú takisto skvelou formou cvičenia, keďže sa pri ňom musíte naťahovať, stále niečo dvíhať, ťahať, tlačiť a nosiť. Ešte lepšia je práca v záhrade. Tam navyše dýchate čerstvý vzduch, to rozvoju šiesteho zmyslu len prospieva. Skúste sa aktívne zapojiť do športu, ktorý sa vám páči – uvidíte, že vás to poteší.

Čo najčastejšie chodievajte peši. V zamestnaní nečakajte, kým bude obed, a neseďte dlho bez prerušenia na stoličke. Ak môžete, vstaňte a na chvíľu sa prejdite. Opakujte to často, tým si rozhýbete nielen telo, ale aj myseľ. Pamätajte si, že pružné svaly pomáhajú otvárať čakry. Keďže prepojenie medzi telom, mysľou a duchom má vplyv na všetky činnosti človeka, zdravší životný štýl  spôsobí, že vaše čakry budú pracovať na plný výkon, energia bude prúdiť v správnom rytme a schopnosti šiesteho zmyslu sa budú aktivizovať.

Je dôležité, aby ste sa starali o svoje telo. Existujú rôzne holistické metódy, ktoré pomáhajú uvoľňovať stuhnuté svaly a udržiavať telo (a v konečnom dôsledku myseľ) v rovnováhe. Patria sem napríklad liečba pomocou energie čchi, masáže šiatsu, akupunktúra, akupresúra, reflexológia chodidiel, reiki alebo chiropraktická liečba.

Pri stretnutí s liečiteľmi im nezabudnite povedať, že vaším cieľom je prebudenie šiesteho zmyslu. Pomôžu vám udržať pružné telo a urobia všetko pre to, aby vám pomohli otvoriť duchovné kanály. Pred každou návštevou u holistického liečiteľa sa chvíľu sústreďte na čakry, predovšetkým na najväčšie energetické centrum, slnečný pletenec. Keď sa dostanete do vyváženého stavu, pozorne vnímajte pocity z čakier a celého tela. Prežívajte telesný a citový pokoj plynúci z vnútornej vyrovnanosti. Poďakujte za obnovený pocit pohody.

Chesterov nový život

Chester bol pred rokmi stelesnením nezdravého spôsobu života. V kruhu kamarátov sa stal vďačným objektom vtipov a dobrej zábavy. Bol v zlom telesnom, citovom i duchovnom stave. Nejedol zdravé jedlá, necvičil a neusiloval sa zmeniť. Často sa smial, že jeho jediným športom je vzpieranie lyžice. Vysmieval sa tým, čo  boli v dobrej telesnej kondícii, a chválil sa odporom k telesnému cvičeniu. Nikdy nechodil peši. Hovoril, že mu zadok prirástol k sedadlu v aute a operácia by bola veľmi riskantná. Po čase bolo zrejmé, že navonok sa smeje, no vnútri plače.

Asi pred piatimi rokmi sa Chester nad svojím životom zamyslel. Už tak nechcel ďalej žiť – chcel sa vrátiť k pocitu sebaistoty, ktorý si pamätal z detstva. Chcel si naplniť život lepšími vecami. Ako dieťa mal vysoko rozvinutú intuíciu, no zdalo sa mu, že o ňu prišiel, keď začal chodiť na strednú školu. Pamätal sa, ako mu pomáhala a často sa na ňu obracal ako na svojho najlepšieho priateľa.

Rozhodol sa získať naspäť najlepšieho priateľa a zmeniť život malými, ale cieľavedomými krokmi. Okrem vzpierania lyžice začal cvičiť. Poupratoval si dom a naučil sa opravovať pokazené veci. Začal zdravo jesť, viac spal a citovo sa upokojil. Začalo mu záležať na tom, ako vyzerá. Zameral sa na relaxáciu tela, mysle a ducha. Nastali zmeny a objavili sa dobré veci. Spozoroval, že sa jeho dobrý priateľ vracia. Často sa naňho obracal so žiadosťou o pomoc pri rozhodovaní. Pozitívnych zmien v jeho živote neustále pribúdalo. Stretol ženu svojich snov a našiel skvelé zamestnanie. Priatelia sa mu už nesmejú. Tešia sa z jeho návratu do života – a ten je ako sen!

Pamätajte si, že pri celkovej relaxácii tela, mysle a ducha sa všetko v človeku prepojí, dokonale vyváži a urýchli sa aj rozvoj šiesteho zmyslu.

Prečítajte si na BUX.sk ďalší úryvok z knihy Prebuďte svoj šiesty zmysel.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: