V levočskej nemocnici otvorili novú onkologickú ambulanciu

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dnes slávnostne otvorila novú onkologickú ambulanciu. Mesačná rekonštrukcia starších priestorov priamo v areáli nemocnice, v budove chirurgie a na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, stála viac ako 30.000 eur. Onkologická ambulancia sa dosiaľ nachádzala v budove mimo areálu.

"Rozhodli sme sa k tomuto kroku z dôvodu zvýšenia komfortu pre pacientov, ako aj pre zlepšenie pracovných podmienok lekárov i ostatných zamestnancov nemocnice. Onkologická ambulancia je teraz v budove s výťahom, takže nie je problém s imobilnými pacientmi tak ako v predchádzajúcich priestoroch, takže prípadné komplikácie sa dajú riešiť okamžite,“ uviedla primárka oddelenia Tatiana Albertová. Efekt je podľa jej slov aj ekonomický, nakoľko sa využívajú priestory, ktoré neboli využívané a neplatí sa za ne nájom. Za predošlé priestory nemocnica nájom platiť musela.

Kapacita ambulancie sa po rekonštrukcii zvýšila z dvoch na tri lôžka pre podávanie chemoterapie, čím sa urýchli a zlepší ošetrenie pacientov. „Výrazne sa zútulnili priestory, podávanie chemoterapie je teraz pre pacientov oveľa komfortnejšie,“ dodala Albertová.

Onkologická ambulancia sa zaoberá liečbou ľudí postihnutých onkologickými ochoreniami, vykoná sa tu približne 500 ošetrení mesačne.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: