Budovu polikliniky v centre Liptovského Mikuláša sa ŽSK zatiaľ nepodarilo predať

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zatiaľ neuspel s ponukou na odpredaj budovy polikliniky v centre Liptovského Mikuláša. Týmto spôsobom chce získať nevyhnutné finančné prostriedky na záchranu chodu výrazne zadlženej Liptovskej nemocnice, no v prvom kole sa neobjavil žiadny potenciálny záujemca.

„Táto poliklinika je pre nás akýmsi lakmusovým papierikom ďalšieho osudu našich ťažko skúšaných nemocníc. Hoci sú rovnako verejnými ako tie štátne, na rozdiel od nich neboli oddlžené, čo považujeme za neprípustnú diskrimináciu. Dlhy spôsobené nepostačujúcimi platbami zo zdravotných poisťovní sa tak snažíme nahradiť predajom majetku, ktorý sa dá zhodnotiť,“ vysvetlil predseda ŽSK Juraj Blanár.

Základnou podmienkou predaja viacposchodového objektu za vyvolávaciu cenu 1,18 milióna eur, ktorý si vyžiada značné investície do rekonštrukcie, bolo, aby naďalej slúžil zdravotnej starostlivosti. ŽSK ho preto vyčlenil z majetku nemocnice a ponúkol aj viac ako dvom desiatkam neštátnych lekárov, ktorí tam pôsobia v prenajatých ambulanciách. „Všetci mali možnosť prihlásiť sa do tohto výberu,“ pokračoval Blanár.

„Dnes nám nezostáva nič iné, iba konštatovať, že sa tak nestalo. Musíme vyhodnotiť, prečo sa nikto neprihlásil a neprejavil záujem o kúpu tejto budovy. Opäť sa stretneme i s lekármi a opýtame sa na ich názor. Pravdepodobne pristúpime k ďalšiemu kolu predaja. Naším prvoradým záujmom je zachovanie zdravotnej starostlivosti tam, kde ľudia boli za ňou naučení chodiť,“ dodal predseda ŽSK.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: