Štátna VšZP vraj zaznamenala nekalý nábor poistencov do súkromnej Dôvery

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) vraj zaznamenala v týchto dňoch niekoľko prípadov nekorektného náboru poistencov. Napríklad v Trnave podľa jej hovorkyne Dany Gašparíkovej jednu z ich klientok telefonicky kontaktovala neznáma osoba a oznámila jej, že od budúceho roka je prepoistená do Dôvery a v decembri jej príde nový preukaz. Potom, čo sa dotyčná vyjadrila, že si to overí vo VšZP, mala telefonujúca osoba oznámiť, že si zisťuje záujem iba o prípadné prepoistenie.

VšZP vzhľadom na podozrenie, že ide o nekalý nábor, ktorý nemá oporu v zákone, pripravuje podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. "Zároveň upozorňujeme občanov, aby boli pri podobných situáciách opatrní, pretože v opačnom prípade sa môžu ľahko stať obeťami nekalých praktík rôznych špekulantov," povedala Gašparíková.

"V predaji zdravotného poistenia vždy dbáme na korektný prístup každého reprezentanta vystupujúceho v mene poisťovne," reagovala PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová. Avizovala, že pokiaľ dôjde k zdokladovanému pochybeniu, poisťovňa bude zvažovať prijatie nápravy. "V danej chvíli nemáme dostatok informácií, aby sme mohli potvrdiť, či ide o nekalý nábor alebo o nepodložené obvinenie zo strany konkurencie s cieľom očierniť Dôveru. Veríme, že VšZP sprístupní potrebné informácie, aby mohli byť vyvrátené všetky pochybnosti," skonštatovala Šimunová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: